Naujienų srautas

Kultūra2016.04.22 20:54

Bibliotekų metais atkreipė dėmesį į knygų trūkumą

Šie metai paskelbti Bibliotekų metais, o ateinančią savaitę organizuojama 16-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė.

Ta proga Seime rengiama konferencija, per kurią bus apdovanoti aktyviausiai visuomenės ugdymo, skaitymo skatinimo ir kūrybinio lavinimo veikloje dalyvaujantys bibliotekininkai.

Per bibliotekų savaitę numatoma daug renginių, kuriais bus siekiama dar labiau įtraukti bendruomenes į skaitymo, mokymosi visą gyvenimą, informacinio raštingumo projektus.

Balandžio 23 d. pasaulis minės 400-ąsias Williamo Shakespeare‘o mirties metines, tad Lietuvos bibliotekos kvies bendruomenes į susitikimus ir netradicinius skaitymus, skirtus šiam kūrėjui.

Pasak organizatorių, biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali tobulėti, semtis naujų žinių, idėjų, kūrybiškumo. Iš viso bibliotekininkus vienijanti Lietuvos bibliotekininkų draugija turi per 2 500 narių.

Bibliotekoms trūksta knygų

Bibliotekininkai primena, kad pasigenda didesnio finansavimo papildant knygų fondus. Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė sako, kad šiemet, minint Bibliotekų metus, sulaukta daugiau lėšų naujoms knygoms įsigyti.

„Lietuvoje kiekvienam gyventojui yra skiriama apie 69 euro centus, o Skandinavijos šalyse vienam gyventojui yra skiriama, pavyzdžiui, nuo 6 iki 11 eurų, mūsų kaimyninėje Estijoje – 1,74 euro. Žinoma, knygų Lietuvos bibliotekose trūksta. Tai yra problema, bet ji po truputėlį, tikiuosi, bus sprendžiama. Šiemet minime bibliotekų metus ir Viešųjų bibliotekų fondui knygoms pirkti yra skirta papildomai 300 tūkst. eurų“, – pasakojo A. Jaskūnienė.

Apdovanoti geriausi bibliotekininkai

Šventės išvakarėse Kultūros ministerija apdovanojo geriausius bibliotekininkus. Kultūros ministerijos apdovanojimas – sidabro garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas Lietuvos edukologijos universiteto bibliotekos direktorei, mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkei Emilijai Banionytei. Šios moters iniciatyva Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekose sparčiai daugėja elektroninių knygų, žurnalų, mokslinių straipsnių.

„Tradicinių išteklių bibliotekose mažėja, o elektroninių daugėja, dėl to, kad jais patogiau naudotis, nebūtina ateiti į pačią biblioteką, tokiais ištekliais ypač noriai naudojasi mokslininkai, studentai... Tai jie daro iš namų, kur yra internetas“, – sakė Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkė E. Banionytė.

Už pasiaukojantį, kūrybingą darbą geriausiems Lietuvos bibliotekininkams dėkojo vyriausybė, Seimas, Kultūros ministerija. Apdovanojimai ir padėkos įteikti daugiau nei penkiasdešimčiai darbuotojų. Geriausias jaunasis bibliotekininkas Mindaugas Balkus sako, kad biblioteka jau seniai nėra tik tyli knygų skolintoja: „Yra įvairūs mokymai, kompiuterinio raštingumo mokymai, kviečiami įvairūs, įdomūs žmonės, keliautojai pristatyti savo gyvenimiškas patirtis; visa tai patraukia žmones.“

Šeštadienį, knygos ir autorių teisių dieną, pasaulis minės 400-ąsias Viljamo Šekspyro mirties metines. Ta proga Lietuvos bibliotekos kvies į susitikimus ir netradicinius skaitymus, skirtus šiam kūrėjui. Seimas šiuos metus yra paskelbęs Bibliotekų metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi