Kultūra

2016.04.21 23:26

Mirė pop muzikos superžvaigždė Prince`as

15min.lt2016.04.21 23:26

Ketvirtadienį muzikos pasaulį sukrėtė dar viena netektis šiemet. Melomanams tebegedint dėl sausio mėnesį Anapilin iškeliavusio Davido Bowie, ketvirtadienį paskelbta, kad savo namuose JAV mirė legendinis muzikantas Prince`as. Popmuzikos superžvaigždei ir vienam sėkmingiausių visų laikų muzikantui buvo 57-eri.

Kentė nuo gripo komplikacijų

Iš pradžių buvo pranešta, kad muzikanto namuose Mineapolyje rastas neįvardinto žmogaus kūnas. Vėliau patvirtinta, kad tai – Prince`as.

Kol kas nepranešama oficiali mirties priežastis, tačiau pastarąsias kelias savaites jis sirgo gripu. Praėjusią savaitę po koncerto Atlantoje „Purple Rain“ atlikėjas skrido namo privačiu lėktuvu ir jam staiga pasidarė bloga, dėl to lėktuvas privalėjo skubiai leistis. Vos lėktuvui nusileidus Ilinojaus oro uoste, ten jau laukė greitoji pagalba, kuri skubiai nugabeno dainininką į ligoninę. Vėliau Prince`o atstovas pranešė, kad ligoninėje dainininkas praleido apie tris valandas ir buvo išleistas gydytis namo.

Balandžio pradžioje atlikėjas skundėsi prasta sveikata. Tuomet buvo atšaukti du Prince`o koncertai.

Žvaigždė iš padebesių nesileido iki pat mirties

Tikrasis dainininko vardas – Prince`as Rogersas Nelsonas. Jis laikomas vienu garsiausių ir populiariausių pasaulio solo popmuzikos atlikėjų.

Karjerą jis pradėjo dar 1976 metais, o į populiarumo aukštumas šovė 1984-aisiais, kai pasirodė albumas „Purple Rain“. Prince`o žvaigždė iš padebesių nesileido iki pat mirties. Dainininkas mirė ten, kur ir gimė – Minesotos valstijos sostinėje Mineapolyje.

Per savo karjerą Prince`as išleido 20 studijinių albumų, visame pasaulyje jų parduota daugiau nei 100 milijonų. Jis laimėjo septynis „Grammy“ apdovanojimus, „Auksinį gaublį“, „Oskaro“ statulėlę.

2004 metais Prince`as buvo priimtas į Rokenrolo šlovės muziejų.

Pirmąją dainą mažasis Prince`as sukūrė būdamas vos septynerių metų. Kūrinys vadinosi „Funk Machine“.

Sulaukęs 10 metų, berniukas gavo progą ant scenos pašokti su legendiniu fanko atlikėju Jamesu Brownu.

„Mano įtėvis užkėlė mane ant scenos ir aš šokau, kol mane patraukė J. Browno asmens sargybinis“, – MTV 1985 metais teigė Prince`as. Žinoma, vėliau progų pašėlti su J. Brownu buvo ir daugiau.

Buvo ir laikų, kai Prince`as buvo toks nuskurdęs, kad į greitojo maisto restoraną „McDonald's“ eidavo vien pauostyti maisto.

„Visiškai neturėjau pinigų, tad atsistodavau lauke prie įėjimo į „McDonald's“ ir uosdavau dalykus“, – interviu „Rolling Stone“ dar prieš 31 metus pasakojo Prince`as.

Bet vėliau Prince`o kūryba taip išpopuliarėjo, kad net garsusis Michaelo Jacksono kūrinys „Bad“ iš tiesų turėjo būti atliktas jo ir Prince`o dueto. Tiesa, pastarajam nepatiko dainos žodžiai, ir suvienyti pajėgas su M. Jacksonu jis atsisakė.

Jis iš tiesų galėjo leisti sau daug. Prince`ui net buvo kilusi mintis išleisti albumą apsimetus moterimi, vardu Camille. Be to, jis moterį Camille tikėjosi suvaidinti ir filme.

Mažas, seksualus ir ekscentriškas

Muzikanto ūgis tebuvo apie 158 cm, bet jo balsas buvo itin originalus ir kerintis. Gitarą jis brazdino nevengdamas įspūdingų triukų, panašiai kaip J. Hendrixas, ir kepė vieną po kito albumus, kupinamos itin originalios medžiagos.

Albumo „1999“ to paties pavadinimo dainos žodžiai „Tonight I'm gonna party like it's 1999“ (Šį vakarą linksminsiuosi, tarsi būtų 1999-ieji) tapo viena iš sparnuotų popkultūros frazių.

Jis taip pat atkakliai gynė savo nepriklausomybę, kovodamas su įrašų studija dėl savo kūrinių ir netgi savo vardo kontrolės. Kartą Prince`as ant savo veido užsirašė žodį slave (vergas), protestuodamas, kad nėra savo kūrinių savininkas.

1993-aisiais jis savo sceninį vardą pakeitė originaliu abstrakčiu simboliu ir dažnai būdavo įvardijamas „Artistu, kuris buvo žinomas kaip Prince`as“. Prie ankstesnio sceninio vardo jis grįžo 2000-aisiais.

Prince`o įnirtingas bylinėjimasis su įrašų studija „Warner Bros.“ buvo atsidūręs dėmesio centre. Galiausiai muzikantas su išsiskyrė, bet prieš kelerius metus vėl sugrįžo.

„Dabar esu tokioje padėtyje, kurioje visada norėjau būti, – Prince`as sakė „The Associated Press“ 2014 metais. – Aš tik stengiausi čia atsidurti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.