Kultūra

2016.04.21 11:33

V. Lingio kūryboje – amžinos šviesos motyvai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.21 11:33

Dailininkas Vytenis Lingys teigia, kad tapydamas jis jaučiasi gyvenantis. Kūrėjas pristato keturiasdešimt trečiąją personalinės kūrybos parodą, kurioje – ilgą laiką niekur neeksponuotų sovietinio ir vėlesniojo laikotarpių paveikslai.

„Turbūt visiems žinomas Picasso posakis, kad reikia tapyti visą laiką, kad kai atskris mūza, tuo metu tu tapytum, nes jeigu eisi gatve, tai ji praskris pro šalį“, – juokauja V. Lingys. Jis atskleidžia, kad jam tapyti kelias dienas iš eilės nesustojant yra taip pat natūralu kaip kvėpuoti.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, atsivėrus galimybėms keliauti ir pažinti svetimas kultūras, V. Lingio kūryba pradėjo keistis. Tapęs įvairiuose pasaulio kampeliuose dailininkas sako, kad jo paveiksluose atsirado daugiau ženklų ir metaforų. Vis labiau ėmė ryškėti savitas koloritas, darbuose ėmė dominuoti elegantiškos linijos ir subtilių baltų tonų paletė. Tačiau net po permainų išliko susitelkimas į gyvenimą.

Užaugęs meniškoje aplinkoje dailininkas sako niekada nesvarstęs jokių kitų veiklos alternatyvų – tapyba ir piešimas nuo vaikystės jam atrodė neatskiriama, tačiau labai mylima kasdienos dalis.

Šiuo metu Kaune eksponuojama 43 autoriaus personalinė paroda „Šešėlio šviesa“, kurią lankytojai gali apžiūrėti iki gegužės 1 dienos.

Kūrėjo mintis galite išgirsti LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.