Kultūra

2016.04.21 09:59

Grupė „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ po 14 metų grįžta su nauju albumu

LRT.lt2016.04.21 09:59

„Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ (IVTKYGYG) – aštuoni žodžiai, aštuoni energingi muzikantai ir aštuonios naujos albumo „Paradas“ dainos. Netrukus septintasis studijinis grupės albumas pasieks klausytojus. Tai daugiausia roko muzikos atspalvių turintis grupės albumas iš visų išleistų.

Grupės singlas „Dienos paradas“ – apie tamsiąsias žmogaus puses, kurių šešėliai nutįsta dienai pasibaigus. Paradas vyksta kasdien – rodomės vieni prieš kitus, maloniai nutaisytomis minomis ir nušlifuotomis manieromis, tačiau kai liekame vieni, atsiskleidžiame. Šiuo leitmotyvu ironiškai bei šmaikščiai persmelktas visas naujasis grupės albumas, kaip rašoma pranešime spaudai.

Naujajame albume „Paradas“ pašėlusio avangardo meistrai kaip visuomet juokauja, pašiepia pavydą, buką susireikšminimą, užkrečiamą baimę. Tačiau grupė nepamokslauja, nesiūlo pasaulio nekęsti ar nuolat burbėti dėl jo netobulumo. Priešingai – ragina matyti pasaulį tokį, koks jis yra, ir jį mylėti.

Improvizacinės beprotybės meistrai „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ įsikūrė beveik prieš 30 metų. Ekstravagantiškos grupės vokalistu buvo ir kino menininkas bei režisierius Artūras Barysas-Baras. Tiesa, dainų žodžius jam sunkiai sekėsi išmokti, juokauja grupės senbuviai.

Grupės sudėtis nuolat kito, kartais joje grodavo iki keliolikos muzikantų. Vienas grupės įkūrėjų, menininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas teigia, kad kai grupėje grodavo keturiese, muzika buvo laisvesnė. „Dabar tenka daugiau repetuoti ir styguoti kūrinius.
IVTKYGYG visuomet grojo profesionalių muzikantų. Pastaruoju metu net keturi iš aštuonių yra profesionalūs“, – tikino muzikantas.

Ištikimybę IVTKYGYG muzikai bei kūrybinių fantazijų įgyvendinimui iliustruoja kito grupės senbuvio, bosisto Gedimino Simniškio auka. Pirmąją įrašų sesiją grupės kūrinius „Marija myli tik Chuaną“ ir „Be ryšio“ muzikantas sugrojo lūžusiais dešinės rankos pirštais.

Grupės vokalistas Arvydas Makauskas-Makys užtikrina: „Nors per 30 metų pasikeitė IVTKYGYG grojimas bei muzikos stilius, nepriklausoma dvasia, energija ir farsas joje tebegyvi.“

Naujausio grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ albumo „Paradas“ pristatymai vyks Menų fabrike LOFTAS, Vilniuje, balandžio 23 d. bei Kauno klube ORIXO gegužės 5 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.