Kultūra

2021.02.11 10:56

Vasario 16-osios išvakarėse per LRT PLIUS – Nacionalinių ir Basanavičiaus premijų laureatų pagerbimo ceremonija

LRT.lt2021.02.11 10:56

2020 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos bei Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai, laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų dėl tebesitęsiančios pandemijos ir karantino, pagerbti ceremonijoje, kurios vaizdo įrašą bus galima žiūrėti LRT PLIUS televizijos kanalu.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos, taip pat Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatų pagerbimo ceremonijos Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų Baltojoje salėje vaizdo įrašas bus transliuojamas 2021 m. vasario 15 d. 15 val.

„Nors šįkart vienas laukiamiausių kultūrinio gyvenimo įvykių vyksta neįprastame kontekste, tikiu, kad tai neužtemdys pakilios nuotaikos nei laureatams, nei visuomenei. Sveikindamas premijų laureatus ir visą kultūros bendruomenę linkiu visų pirma išlikti sveikiems, kūrybingiems ir toliau tęsti savo prasmingą misiją“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

2020 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais paskelbti kūrėjai: rašytojas Saulius Tomas Kondrotas premiją pelnė už pasaulį be ribų literatūroje, kino operatorius Jonas Vitoldas Tomaševičius – už Lietuvos kino vaizdo poetikos aukštumas, aktorė Regina Šaltenytė – už nuosekliai puoselėtą vaidybos meno meistrystę, muzikologė Rūta Stanevičiūtė – už muzikos kultūros modernėjimo viziją ir kritinės minties atvirumą, architektas Gintaras Balčytis – už miestui ir žmogui atvirą architektūrą, dailininkė Eglė Ridikaitė – už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje.

2020 metų Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija skirta Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkui Jonui Rudzinskui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt