Kultūra

2021.02.11 19:04

Prestižiniuose „Sony“ apdovanojimuose Lietuvai atstovausiantis kadras – lyg šeimos pagausėjimo pranašas

Austėja Kuskienė, LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“, LRT.lt2021.02.11 19:04

„Sony“ fotografijos apdovanojimuose geriausia 2021 m. Lietuvos fotografija paskelbta Simo Bernoto „Žaislininko“ fotografija iš ciklo apie Lietuvos amatininkus. Ji keliauja rungtis į pagrindinį konkursą. Kaip LRT KLASIKAI sako pats fotografas, jo šeimą su „Žaislininku“ sieja ypatingas ryšys.

Šią savaitę prestižiniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai paskelbė 51 fotografiją, kurios yra įvardytos kaip geriausios savose šalyse nacionaliniu lygmeniu. Konkursui buvo pateikta 330 tūkst. fotografijų, iš jų konkursui atrinkta 165 tūkst.


Geriausia lietuviška fotografija paskelbta S. Bernoto „Žaislininkas“. Jai suteikta galimybė dalyvauti pagrindiniame „Sony“ fotografijos konkurse.

Prie ciklo apie Lietuvos amatininkus dirbo ir pripažinimo sulaukusi fotografė Laima Kavaliauskaitė-Bernotė. Ji pasakoja, kad viskas prasidėjo nuo Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) projekto, kuriame Bernotai fotografavo amatininkus.

„Šio projekto ėmėmės labiau „vardan tos Lietuvos“. Norėjosi viską padaryti itin gerai, nes iki šiol į etnoamatų pusę buvo žiūrima gan atsainiai. Trūko autentikos. Tai yra realūs amatininkai, kuriems tai yra nebūtinai pagrindinė veikla, bet jie tą amatą išmano“, – apie gimusį Lietuvos amatininkų ciklą pasakoja S. Bernotas.

„Žaislininkas“ yra tik lašas toje gausioje amatininkų jūroje, sako fotografas. Vis tik Simas neslepia, kad su šia fotografija jį su žmona sieja ypatingas ryšys. „Jis („Žaislininkas“ – LRT.lt) yra geras, tačiau aš nežinau, ar jis yra geriausias. Jis turi sentimentalių istorijų. Fotosesijos metu mes kalbėjome apie šeimą, vertybes. Jis pasakojo, kokią plačią giminę turi.

Po fotosesijos žaislininkas padovanojo man inkilėlį ir palinkėjo, kad paukščiukas atskristų. Ir jau po kelių dienų mes sužinojome, kad lauksimės berniuko, – pasakoja S. Bernotas. – Taigi, būtent su šia laimėjusia fotografija sentimentų ryšys yra kiek stipresnis.“

Abu fotografai teigia, kad fotografija yra vienintelis jų pragyvenimo šaltinis. Abu fotografuoja vestuves. Laima daugiau specializuojasi darydama portretus, o Simas labiau užsiima verslo fotografija.

„Mes esame kaip maža šeimos studija. Vienas kitą papildome. Simas labai gerai mato šviesą, o aš per portretus geriau atskleidžiu moters grožį“, – sako prie ciklo apie Lietuvos amatininkus dirbusi fotografė Laima Kavaliauskaitė-Bernotė.

Išsamesnis pokalbis su fotografais – radijo įraše.


Parengė Vismantas Žuklevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt