Kultūra

2021.02.11 08:46

Graži iniciatyva Kaune: senjorams ir žmonėms su negalia knygos pristatomos į namus – susidaro net laukiančiųjų eilės

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.11 08:46

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka senjorams ir judėjimo negalią turintiesiems knygas pristato į namus. Bibliotekininkai sako, kad prie durų paliekami knygų krepšeliai karantino metu itin laukiami. Dėl populiariausių knygų susidaro ir laukiančiųjų eilės. Bibliotekininkai skaičiuoja, kad įvedus karantino apribojimus knygų populiarumas auga.

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje lankytojų net ir per karantiną netrūksta. Atėję neužsibūna. Dėl saugumo patiems rinktis knygų iš lentynų negalima – jas reikia užsisakyti iš anksto. Skaitytojai sako, tai ne kliūtis, priešingai –per karantiną skaito dar daugiau.

„Kai tik turiu laisvo laiko, tai ir skaitau. Dabar turiu daugiau laisvo laiko. Labiausia dabar skaitau „Auksinį sakalą“, jų ten daug, tai man ilgam užtenka“, – sako kaunietė Gintarė.

„Nėra ką veikti, praktiškai namuose sėdžiu, tai skaitau šiek tiek daugiau“, – pripažįsta kaunietis Romas.

Laba diena, Lietuva. Karantinas laisvėja: leista atsidaryti grožio salonams ir ne maisto parduotuvėms

Po visą miestą išsibarsčiusių savivaldybės bibliotekos padalinių darbuotojai skaičiuoja, kad knygų dabar išduodama 10 procentų daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Karantinas pakeitė ir skaitytojų ratą – mažiau vaikų, jaunimo, ateidavusių privalomų perskaityti knygų. Daugiau darbingo amžiaus žmonių, kurie anksčiau skaitymui nerasdavo laiko.

„Žmonės tikrai skaito daug ir perskaito greičiau ir mes kiekvieną pirmadienį, kadangi sekmadienį biblioteka nedirba, traukiam karolius užsakymų lapelių, žmonės per savaitgalį užsisako labai daug knygų“, – sako V. Kudirkos viešosios bibliotekos vadybininkė Monika Straupytė.

Negalintiesiems atvykti į biblioteką knygos pristatomos į namus. Vinco Kudirkos viešoji biblioteka tokią nemokamą paslaugą teikia vyresniems nei 70 metų amžiaus senjorams, taip pat žmonėms, turintiems judėjimo negalią.

„Didžiausias pageidavimas, kaip jie sako, gražių meilės romanų. Pageidauja biografinių knygų apie rašytojų gyvenimą, taip pat yra mėgėjai detektyvo žanro“, – sako bibliotekininkė Vilija Tumosaitė

Pagal sąrašą bibliotekininkų surinktos knygos pakuojamos į krepšelius. Vienam skaitytojui į namus pristatoma iki septynių knygų. Bibliotekininkas atvyksta kartą per mėnesį. Knygas palieka prie durų.

Paskelbus karantiną daugelis bibliotekų taiko lankstesnius knygų grąžinimo terminus. Skaityklos lankytojų nepriima.