Kultūra

2016.04.18 23:30

Paskirtas Maskvos Didžiojo teatro baleto meno vadovas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.18 23:30

Maskvos Didžiajame teatre pradeda dirbti naujas baleto meno vadovas. Šis teatras pastaraisiais metais buvo linksniuojamas dėl vieno tragedijos – buvusiam baleto vadovui Sergejui Filinui prieš porą metų šliūkštelėta į veidą rūgšties. Tai vienas šokėjas atliko dėl nepasitenkinimo, kaip skirstomi vaidmenys.

S. Filino įpėdinis sako galįs pažadėti viena – puoselėti klasikinį baletą. Nors skandalas dėl išpuolio prieš S. Filiną nurimo, kaltininkas nubaustas, atmosfera nėra itin maloni tarptautinei baleto bendruomenei. Išpuolis parodė, kokia nuožmi kova gali būti šokio pasaulyje.

Teatro direktoriui teko vesti sudėtingas derybas – Macharą Vazijevą jis išviliojo iš pačios Milano „La Scalos“, kur jis taip pat buvo publikos įvertintas baleto meno vadovas, bet menininkas sako išmokęs vieną svarbią pamoką – visur gerai, bet namuose geriausia, o su italais tvirtina išsiskyręs geruoju. Jis taip pat teigia norėjęs dirbti su rusų šokėjais, kurie geriau šoka klasikinį baletą.

 „Pasaulyje labai nedaug baleto trupių, kurios geba aukščiausiu lygiu šokti klasikinį baletą. Žinote kodėl? Todėl, kad tai labai sunku. Jeigu tik sykį per metus šoki „Gulbių ežere“, neturi jokio šanso gerai sušokti“, – padėtį komentavo Didžiojo teatro baleto meno vadovas.

Dar vienas M. Vazijevo koziris tai, kad jis ne iš Didžiojo teatro virtuvės, jo mokykla – Marijos teatras Peterburge, kur jis buvo vienas pagrindinių šokėjų, o iki 2008-ųjų – meno vadovas.

Iš mažo Šiaurės Osetijos kilęs šokėjas mokėsi taip pat tuometiniame Leningrade, Vaganovos akademijoje.

„Artistui svarbu jausti, kad jis reikalingas, bet nereikia suteikti nepagrįstų vilčių, jeigu juo nepasitiki. Reikia tiesiai pasakyti – nepasitikiu tavimi kūrybiškai, neatitinki reikalavimų. O tikrai talentingi šokėjai turi klestėti“, – patikino M. Vazijevas.

M. Vazijevo darbą akylai stebi ir teatre, ir už jo ribų dėl glaudžių įstaigos ryšių ir su Kremliumi. Naujasis meno vadovas neatskleidė, ko imsis, kad pažabotų konkurenciją ir korupciją teatre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt