Kultūra

2016.04.18 13:22

Į „Loftas Fest“ atvyksta daugiausia žadančia 2016 m. grupe tituluoti „Formation“

LRT.lt2016.04.18 13:22

Urbanistinis miesto festivalis „Loftas Fest“ pakvietė atvykti jauną britų grupę „Formation“, kuri muzikos kritikų tituluojama daugiausia žadančia 2016 metų grupe. Jie „Loftas Fest“, kuriame taip pat gros prancūzų elektroninės muzikos meistras Gesaffelstein bei melodingasis britų trio „Daughter“, pasirodys pirmąją festivalio dieną, rugsėjo 2 d., penktadienį.

Didžiojoje scenoje debiutavę vos prieš tris metus, kaip rašoma pranešime spaudai, „Formation“ kone akimirksniu tapo viena geidžiamiausių Londono grupių. Šiek tiek vėliau apie juos sužinojo visa Didžioji Britanija, o dabar vaikinai vos pajėgia rinktis iš gausybės pasiūlymų groti didžiausiuose Europos muzikos festivaliuose.

„Formation“ branduolys – šeimyninis duetas – identiški dvyniai Willas ir Mattas Ritsonai. Po pirmųjų sėkmingų pasirodymų broliai grupės sudėtį pastiprino trimis talentingais savo draugais – bosistu Johnny Tamsu, klavišininku Sasha Lewisu ir būgnininku Kai Akinde-Hummeliu.

„Žinau, kad prieš tai nekreipėte į mus dėmesio, bet mes esame „Formation“ ir esame nauja mėgstamiausių jūsų grupė“,  – „Latitude“ festivalio metu užlipęs ant scenos pareiškė Willas Ritsonas.

Londono šokių duetas tapęs penketuku netrukus buvo pastebėtas ne tik dar daugiau gerbėjų, bet ir grupės „Foals“. Ši pasikvietė „Formation“ tapti apšildančia jų turo grupe. Nelikti garsių rokerių šešėlyje geba ne kiekvienas, tačiau drauge su „Foals“ apkeliavę pusę pasaulio vaikinai ne tik išpopuliarėjo, bet ir pavergė minias klausytojų.

Dažniausiai tik gyvai grojantys eksperimentinio elektroninio „funk“ atstovai „Formation“, muzikos kritikų kartais lyginami su „Massive Attack“ ir „Portishead“,  klausytojus pavergia įtaigiais dainų tekstais, veržlumu ir energija. Šiandien jų sąskaitoje jau puikuojasi ne tik turas su „Foals“, pasirodymai daugiatūkstantinėms minioms festivaliuose „Latitude“, „Bestival“, „The Great Escape“, „Field Day“, „Midi Festival“ ir kituose, bet ir netrukus pasirodysiantis debiutinis albumas. Jį „Formation“ planuoja išleisti dar šiemet.

Urbanistinis miesto festivalis „Loftas Fest“, kuriame pasirodys viena įdomiausių šiuolaikinių britų grupių, vyks rugsėjo 2–3 dienomis Vilniuje, menų fabrike „Loftas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.