Kultūra

2016.04.16 18:37

Komiksų kultūra Lietuvoje: ar yra perspektyvų?

Lukas Šniolis, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.16 18:37

Balandžio 14–16 dienomis Vilniuje vyksta tarptautinis komiksų festivalis „Komiksų dienos“, į kurį susirinko komiksų kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Prancūzijos. Organizatoriai sako, kad festivalio tikslas – paskatinti jaunus Lietuvos kūrėjus labiau domėtis šiuo vizualiuoju menu.

Pirmojo Lietuvoje tarptautinio komiksų festivalio organizatoriai tikina norintys paneigti stereotipą, kad komiksai – tai tiesiog linksmos knygelės vaikams. Anot jų, festivalis yra bandymas populiarinti komiksų kultūrą Lietuvoje.

„Idėja kilo man išvažiavus studijuoti komiksų magistrą į Prancūziją, Angulemo miestą. Išvažiuodama iš Lietuvos nelabai ką ir žinojau apie komiksų kultūrą, kaip ir dauguma Lietuvių. Pamačius tą gausą knygų, žanrų, menininkų, scenaristų, dirbančių ties komiksu kaip ties rimta, kartais kaip moksline sritimi, kilo mintis tuom pasidalinti su tautiečiais Lietuvoje, jaučiau pareigą“, – sako renginio organizatorė Ona Kvašytė.

Komiksų kūrėja Akvilė Magicdust tvirtina, kad šiuo metu Lietuvos komiksų rinka išgyvena atgimimą. Jos teigimu, atsiranda vis daugiau piešiančio jaunimo, kuris po kelerių metų galbūt išleis pirmąsias knygas. Tiesa, tai padaryti bus nelengva – kol kas leidyklos labai skeptiškai vertina komiksų leidybą.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.