Kultūra

2016.04.15 14:41

Ilgametis „Metropolitan Opera“ muzikos direktorius J. Levine'as išeina į pensiją

BNS2016.04.15 14:41

Dirigentas Jamesas Levine'as, kuris, kaip muzikos direktorius, vadovavo Niujorko „Metropolitan Opera“ 40 metų, šio sezono pabaigoje išeis į pensiją dėl sveikatos problemų, ketvirtadienį paskelbė garsusis teatras.

72 metų J. Levine'as, kuris dirigavo daugiau kaip 2 500-ams „Metropolitan Opera“ spektaklių, po 2015– 2016 metų sezono bus šio prestižinio teatro muzikos direktorius emeritas.

J .Levine'as pastaraisiais metais sirgo, taip pat – ir Parkinsono liga.

Naujojo muzikos direktoriaus pavardę MET planuoja paskelbti artimiausiais mėnesiais.

J. Levine'o išėjimu baigiasi ištisa MET era. Jis buvo sąsaja tarp šio operos teatro dabarties ir klestėjimo 8-ajame ir 9-ajame dešimtmečiuose, kai švietė tokios žvaigždės kaip Leontyne Pryce ir Joan Sutherland.

J. Levine'as diriguodavo per garsiųjų „Trijų tenorų“ pasirodymus, kuriais 9-ajame ir 10-ajame dešimtmečiuose buvo populiarinama opera. Tos gastrolės su Luciano Pavarotti, Jose Carrerasu ir Placido Domingo priartino operą prie masių ir nuvedė ją į tokias didžiules arenas kaip Vemblio stadionas Londone ir „Dodger“ stadionas Los Andžele.

„Per visą operos istoriją nėra kito dirigento, pasiekusio tiek, kiek pasiekė Jimas per savo epinę karjerą MET“, – sakė „Metropolitan Opera“ generalinis direktorius Peteris Gelbas.

Dėl parkinsonizmo ir kitų ligų J. Levine'as buvo priverstas 2011-aisiais pasiimti dvejų metų atostogas, po kurių diriguodavo iš motorizuoto vežimėlio ir naudodavosi mechaniškai nuleidžiama ir pakeliama pakyla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt