Kultūra

2016.04.14 15:42

Plungė ketina tapti Europos kultūros sostine

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.14 15:42

2009 metais Plungė jau buvo tapusi Lietuvos kultūros sostine, tačiau šįkart miesto vadovai užsibrėžė kur kas ambicingesnį tikslą – tapti 2022 metų Europos kultūros sostine. Anot Plungės savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Vidos Saukalienės, norima parodyti, kad kultūros renginiai vyksta ne tik Vilniuje, bet ir mažuose miesteliuose. 

Kaip vienas iš argumentų, kodėl Plungei reikėtų suteikti galimybę tapti Europos kultūros sostine, laidoje „Labas rytas, Lietuva“ buvo paminėtas ir faktas, kad Plungėje yra modernus kultūros centras, veikia dvi meno mokyklos, keturi orkestrai. Be to, laikomasi ir nuomonė, kad šalies grožis atsiskleidžia būtent per regionus.

„Norime parodyti Lietuvos grožį. Regionai yra ypač gražūs ir įdomūs. (...) Kiekviena šalis yra įdomi pasauliui ir Europai tiek, kiek gražūs yra jos miesteliai, kokią kultūrą jie turi. (...) Norime parodyti, kad esame išlaikę materialųjį ir nematerialųjį paveldą. Plungė, kaip šios kultūros saugotoja, gali priimti ir modernią kultūrą“, – teigia Plungės rajono savivaldybės kultūros centro direktorius Romas Matulis.

Tiesa, tokios idėjos kritikai teigia, kad kiek mažiau nei 20 tūkstančių gyventojų turintis miestas nebus pajėgus priimti miestą užplūsiančių svečių, tačiau Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis atkerta, kad į miesto infrastruktūros gerinimą iki 2020 metų bus investuota 10 milijonų eurų, tad „miestas pasikeis neatpažįstamai“. Be to, anot mero, visai netoli yra ir kitas turistų traukos centras – Plateliai.

Daugiau apie šią iniciatyvą – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.