Naujienų srautas

Kultūra2016.04.14 11:50

Šiauliuose – intriguojanti premjera

Ar kada nors esate stebėję spektaklį šiaulietiškai? Būtent tokią premjerą „Čia aš varatarius“ šią savaitę pristato režisierius Antanas Gluskinas, kviečiantis iš arčiau susipažinti su šnekamąja Šiaulių miesto tarme.

Spektaklis-skaitymas „Čia aš varatarius“ pasakoja apie 33 metų vyrą, pravarde Varatarius, grįžusi iš kalėjimo į savo gimtąjį miestelį bei pradedantį gyventi švariai: nebevartoja ir nebeplatina narkotikų, susiranda darbą, įsimyli lankomiausio baro padavėją. Ar lengva pakeisti savo gyvenimą ir būti kitu žmogumi nei iki tol, kartu su knygos autoriumi klausia režisierius A. Gluskinas.

„Spektaklis toks netradicinis, eksperimentinis. Vadinkime jį galbūt spektakliu-skaitymu: bus daug teksto, gal mažiau vaidybos, daugiau remiamasi tekstu ir kuo jis yra neįprastas man asmeniškai, tai tuo, kad jis statomas eksperimentiniu būdu, pagal knygą, kuri yra išversta iš šnekamosios Berno tarmės į šiaulietišką slengą arba šiaulietišką šnekamąją kalbą. Dėl to man reikėjo žmonių, kurie yra gimę ir užaugę ar dabar gyvenantys Šiauliuose“, – intriguoja režisierius.

Daugiau apie spektaklį – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi