Kultūra

2016.04.13 10:38

Teatrų festivalis: 5 dienos ir 22 spektakliai

Kelmės rajone vyksta 5-asis Nacionalinis teatrų vaikams ir jaunimui „Asitežo“ festivalis. Mažiesiems rajono gyventojams bus parodytas rekordinis skaičius spektaklių, į kuriuos tikimasi surinkti daugiau nei 2000 jaunųjų žiūrovų.

Vilniaus „Teatriukas“ į festivalį atvežė vaidinimą „Žalia gyva“. Aktorių vaizdingai pasakojama Lietuvos istoriją sulaukė mažųjų žiūrovų aplodismentų.

Penkių dienų programoje bus parodyti 22 spektakliai, skirti nuo pačių mažiausiųjų iki 18-mečių. Moksleiviai susipažins ir su teatro meno ištakomis, istorija, patys taps aktoriais, režisieriais, dramaturgais edukaciniame užsiėmime „Atrask teatrą“. O pedagogus aktoriai mokys kaip prieinamomis priemonėmis kurti personažus.

Kelmės mažasis teatras spektaklius kaimų ir miestelių vaikams rodo jau penktus metus, kai įstojo į tarptautinę teatrų vaikams ir jaunimui organizaciją „Asitežas“. O šiemet net keturiolika teatrų visą savaitę lankys rajono vaikus.

Prieš 15 metų įkurtai Lietuvos „Asitežo“ organizacijai priklauso daugiau nei 20 šalies profesionalių teatrų. Pasauliinė asociacija vienija per 80 profesionalių pasaulio teatrų vaikams.