Naujienų srautas

Kultūra2016.04.08 22:25

Rekonstruotoje VDU Muzikos akademijoje geresnės mokymosi sąlygos studentams

Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija kapitaliai rekonstravo patalpas – čia įrengta puiki akustika ir nupirkta naujų instrumentų. Akademijos vadovybė viliasi, kad geresnės mokslo sąlygos studentus paskatins studijuoti būtent čia.

Buvusioje mokykloje, Aleksote, Muzikos akademija, tuomet Lietuvos valstybinės konservatorijos Kauno fakultetas, įsikūrė 1989 metais. Pastatas daugiau kaip kelis dešimtmečius tvarkytas nedaug, trūko auditorijų.

Dabar, po pustrečių metų trukusios renovacijos, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija pasikeitė neatpažįstamai – pastatas rekonstruotas atsižvelgiant į muzikų poreikius, įrengtos naujos koncertų ir repeticijų salės, atnaujinta biblioteka. Renovuoti pastatą kainavo per 3 mln. eurų, juos skyrė Europos Sąjungos struktūriniai fondai ir universitetas. 

Pasak dekano, įrengus daugiau auditorijų studentams nereikia laukti eilėse paskaitų pas dėstytojus. Akustika ypač gera, auditorijose ji pritaikyta konkretiems instrumentams.

„Nupirkome daugiau negu 10 naujų fortepijonų, akordeonų, nupirkome pučiamųjų instrumentų. Kai kurie studentai groja su savais instrumentais, bet jeigu jų neturi – mes šią spragą užpildome“, – sakė Saulius Gerulis, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dekanas.

Akademijos vadovybė viliasi, kad renovavus pastatą ir turint naujų instrumentų bus lengviau konkuruoti dėl studentų su kitomis aukštosiomis mokyklomis.

„Jau vien šiais metais nuo sausio mėnesio pas mus vizitavo 8 „Erasmus“ programos dėstytojai. Jie gyrė ne tik studentus ir vietinius dėstytojus, bet ir aplinką, sakydami, kad ji – tokia kaip kitų Europos aukštųjų mokyklų“, – kalbėjo universiteto prodekanė Daiva Bukantaitė.

Akademija bendradarbiauja su Azijos, Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų universitetais, čia nuolatos dirba pedagogai iš Niujorko Džiulijardo muzikos mokyklos. Vytauto Didžiojo universiteto dalimi akademija tapo prieš penkerius metus, kai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos senatas fakultetą Kaune nutarė uždaryti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi