Kultūra

2021.01.27 09:48

Prieš 265-erius metus gimė Mozartas: būdamas penkerių, jau kūrė kompozicijas

Ieva Žigaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.01.27 09:48

Šią dieną prieš 265-erius metus gimė Wolfgangas Amadeus Mozartas, tapęs vienu garsiausių kompozitorių iki šių dienų.

Zalcburge 1756 m. sausio 27 d. gimęs kompozitorius pradėjo groti jau ankstyvoje vaikystėje, kai stebėdavo tėvo, kompozitoriaus ir muzikos mokytojo Leopoldo Mozarto klavesino vedamas pamokas savo vyresnei seseriai Nanerlei.

Prieš 265-erius metus gimė Mozartas – vienas iškiliausių klasikinės muzikos kompozitorių

Keturmetį Mozartą tėvas pradėjo mokyti groti nedideles pjeses ir menuetus. Būdamas penkerių, W. A. Mozartas jau kūrė neilgus kūrinius, juos grojo tėvui. Netrukus šeima ėmė koncertuoti, mažaisiais muzikantais žavėjosi Vienos aukštuomenė ir imperatorienė.

Sėkmės Mozartai sulaukė ir Paryžiuje – Liudviko XV Versalio rūmuose. Londone grojo karaliaus Jurgio III dvare. Dešimties metų Wolfgangas Amadeus jau buvo tapęs kompozitoriumi. 17-os jau buvo sukūręs 4 operas, 13 simfonijų, 24 sonatas, taip pat daugybę nedidelių kompozicijų.

Per savo trisdešimt penkerius metus trukusį gyvenimą jis sukūrė daugiau kaip 600 kūrinių, daugelis jų pripažįstami kaip simfoninės, koncertinės, kamerinės, operinės ir chorinės muzikos šedevrai. Mozartas laikomas vienu didžiausių visų laikų klasikinės muzikos kompozitorių.