Kultūra

2021.01.26 08:49

Kultūros ministras sveikina grafiką Rimvydą Kepežinską su gimtadieniu

LRT.lt2021.01.26 08:49

Šiandien grafikas, iliustruotojas, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Kepežinskas švenčia 65 metų sukaktį, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Esate itin plataus profilio dailininkas: Jūsų darbų spektras aprėpia plakatų, estampų kūrimą, kaligrafiją, knygų iliustravimą. Iliustracijos Jums pelnė pasaulinį pripažinimą, įtvirtino lietuvių knygos meno Olimpe, o mūsų šalies vaikams atvėrė turtingą lietuvių ir užsienio rašytojų pasaulį.

Savo darbuose po ironijos luobu gvildenate labai svarbias ir aktualias temas, taip lavinate ir žiūrovą – ne kartą esate pabrėžęs žiūrėjimo į darbus, o ne juos lydinčių prierašų skaitymo būtinybę. Linkiu, kad kūryba Jums ir toliau teiktų prasmę, kad nepritrūktumėte kūrybinės energijos“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.

1980 m. R. Kepežinskas baigė Lietuvos dailės institutą (dabar – VDA), nuo 1993 m. yra Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius. Brolis – Augis Kepežinskas.

Iliustruoja knygas, kuria plakatus, kaligrafijas, estampus. Knygų iliustracijoms, plakatams, kaligrafijai būdinga šmaikštumas, spontaniškumas, estampams – minimali raiška, mįslinga nuotaika. Parodose dalyvauja nuo 1974 m., pelnė įvairių apdovanojimų, 2006 m. – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premiją.