Kultūra

2021.01.25 09:15

Lietuvė Niujorke išleido naują muzikinį klipą: daina apie pašaukimą, tikėjimą ir asmeninę autorės istoriją

LRT.lt2021.01.25 09:15

Niujorke gyvenanti kompozitorė ir dainininkė Simona Smirnova prieš mėnesį į pasaulį paleido naują albumą „Žana d`Ark, styginių kvartetui”, kurį pristatė specialiame koncerte Narbuto Niujorko salone, rašoma „Syntheater USA“ pranešime žiniasklaidai.

Tačiau kūrėja sustoti neketina ir toliau stebina produktyvumu, energija ir naujais sumanymais. Šiandien jį pasauliui pristato vieno iš albumo kūrinių vaizdo klipą „Empty land“ (liet. „Tuščia žemė“). Vaizdo klipas ir daina kalba apie pašaukimą, tikėjimą ir asmeninę autorės istoriją.

Iš visų albumo kompozicijų vaizdo klipui Simona pasirinko kūrinį, kuriame ji pati dainuoja ir skambina kanklėmis. „Didesni projektai, tokie kaip šis klipas, yra puiki galimybė pristatyti pasauliui kankles“, – džiaugiasi kompozitorė. Kūrinyje „Empty land“ džiazo improvizaciją atlieka kviestinis svečias, kylanti Niujorko džiazo scenos žvaigždė, pianistas Chris McCarthy. Klipe galima pamatyti ir visus kitus albumą įrašiusius muzikantus – pirmu smuiku grojantį Josh Henderson, antruoju smuiku – Caroline Drexler, altu – Trevor New, violančele – Julia Henderson.

Didžiausiu iššūkiu filmuojant buvo šaltis – muzikinis klipas filmuotas ankstų ir žvarbų rytą Niujorke, Bruklino prospekto parke. Didžiąją filmavimo laiko dalį Simona buvo basa, o muzikantai – be pirštinių. „Mums reikėjo daryti trumpas pertraukas, kad vis truputį apšiltume. Žolę buvo padengęs šerkšnas, kuris man bedainuojant tirpo po kojomis. Mano suknelė buvo visiškai perpučiama, tad prireikė susikaupimo. Bet gamta buvo tokia graži, kad net kvapą gniaužė!“ – filmavimo įspūdžiais dalijasi Simona.

LMTA absolventė, prestižinį Berklio muzikos koledžą baigusi kompozitorė ir dainininkė Simona Smirnova tiek kūryboje, tiek pasirodymuose visuomet ieško, kaip save išreikšti per menų sintezę. Šiame klipe taip pat susilieja vizualus menas, šokis, muzika. Siužetinę liniją, kadras po kadro, akvarele piešė pati Simona, o jos idėją įgyvendino klipo režisierius Nicolas J. Capra.

„Kai pamačiau režisieriaus atsiųstą pirmąjį klipo montažą, aš tiesiog pravirkau. Verkiau iš laimės, iš susijaudinimo. Tai mano pirmasis profesionaliai įrašytas ir nufilmuotas vaizdo klipas ir jis atrodo tiesiog nuostabiai! Klipo režisierius Nicolas J. Capra puikiai perteikė visą dainos emociją ir prasmę ir net pagilino mano turėtą viziją.“