Naujienų srautas

Kultūra2016.04.07 13:16

Džiazas Talino muzikos savaitėje: folkloro fragmentai ir daug elektronikos

Trečiajame LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pasakojime iš Talino muzikos savaitės – pažintis su festivalio džiazo scena, ten pasirodžiusiais atlikėjais ir jų muzikiniais eksperimentais. 

Džiazo scena Talino muzikos savaitėje šiais metais duris atvėrė žanrų įvairovei bei atlikėjų eksperimentams. Praėjusį savaitgalį Estijos sostinėje vykę džiazo koncertai – maža įžanga į balandžio pabaigoje vyksiantį kasmetį Estijos džiazo festivalį „Jazzkaar“, kuris šiemet auditorijai pristatys tokius atlikėjus kaip gitaristas Al Di Meola ar dainininkas Jose James.

„Pasirodymai yra labai įvairūs. Bandome pristatyti tai, kas yra geriausia Estijos džiazo scenoje. Taip pat turime dvi ar tris grupes iš užsienio šalių. Manau, kad pastarieji 20 metų Estijos džiazui buvo labai geri. Žinoma, prie to prisideda kasmetis festivalis „Jazzkaar“, jis yra labai didelis ir neabejotinai atlieka svarbų darbą populiarinant džiazo muziką“, – tvirtina gitaristas Jaakas Sooaaras, džiazo scenos Talino muzikos savaitėje atstovas.

Tarp visų dalyvavusių grupių buvo galima išgirsti ir lietuviškų vardų. Drauge su Estijos džiazo grupe „Heavy Beauty“ grojo lietuvių muzikantas Liudas Mockūnas, taip pat grupė „Sheep Got Waxed“, „Tallinn Music Week“ publikai pristačiusi ir senesnius, ir visai naujus grupės kūrinius.

Plačiau apie tai – reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi