Kultūra

2021.01.22 17:33

LRT KLASIKA „Operos vakare“ – naujai sušvitusi lietuvių kilmės amerikiečių operos žvaigždė

LRT.lt2021.01.22 17:33

Sausio 23 d. šeštadienį LRT KLASIKA kviečia klausytis Londono karališkojo teatro „Covent Garden” scenoje atliktą Georgo Friedricho Händelio operą „Agripina“. Tarp atlikėjų – ir lietuviška pavardė.

Muzikologė ir „Operos vakaro” autorė Jūratė Katinaitė pasakoja: „Pastaraisiais metais kelis sykius akis užkliuvo už kylančios amerikiečių žvaigždės kontratenoro Eric Jurenas pavardės. „Google“ paieška jokių vaisių nedavė, išskyrus faktus apie puikią pastarojo meto dainininko karjerą. Ir visgi, susisiekus su dainininko agentūra, paaiškėjo, kad Erico seneliai Jurėnai kilę iš Lietuvos.“

Nors pats Eric lietuviškai nekalba, tačiau labai norėtų pasirodyti savo protėvių žemėje kaip dainininkas. Jis jau debiutavo didžiosiose Europos scenose, laimėjo eilę tarptautinių konkursų, tarp kurių – prizinės vietos Händelio arijų, Renatos Tebaldi ir Antonio Cesti konkursuose.

Šeštadienio „Operos vakare“ išgirsime Ericą kaip Narcizą operoje „Agripina“. Tai Londono karališkojo „Covent Garden“ teatro 2019 metų spektaklio įrašas, kuriame kartu su Ericu dainuoja ryški amerikiečių žvaigždė – mecosopranas Joyce DiDonato (Agripina), italų bosas Gianluca Buratto (Imperatorius Klaudijus), argentiniečių kontratenoras Franco Fagioli (Neronas), britų sopranas Lucy Crowe (Popėja), britų kontratenoras Iestyn Davies (Otonas), griežia „Apšvietos amžiaus orkestras“ (Orchestra of the Age of Enlightenment), diriguojamas jauno rusų dirigento, senosios muzikos eksperto Maksimo Jemeljaničevo.

Šią operą Georgo Friedricho Händelio parašė vos 24-erių, Venecijos operos užsakymu 1706 metų karnavalo sezonui. Kūrinys susilaukė didelės sėkmės ir praėjus 300 metų, jame gvildenamos valdžios troškulio apipintų intrigų tema vis dar aktuali šių dienų publikai. Operos veiksmas vyksta Romoje, maždaug 50-aisiais metais po Kristaus. Imperatorius Klaudijus išplaukia į Britaniją ir žūva štormo jūroje metu. Jo žmona Agripina nori padaryti sosto įpėdiniu savo sūnų iš pirmosios santuokos Neroną. Ji užsitikrina savo meilužių Palanto ir Narcizo paramą, tačiau jos planus suardo netikėtas Klaudijo sugrįžimas.

„Operos vakaro“ kviečiame klausyti sausio 23 d. 18.10 val. LRT KLASIKĄ girdėti galite ir portale LRT.lt: čia.