Naujienų srautas

Kultūra2016.04.06 10:56

Kylantys Estijos muzikantai: svarbu nebijoti eksperimentuoti

Savaitgalyje Estijos sostinėje praūžusioje Talino muzikos savaitėje klausytojus linksmino atlikėjai iš skirtingų pasaulio žemynų, tačiau vietiniai talentai iš Estijos taip pat pasirodė ne ką mažiau įdomesni. Tarp jų – sparčiai populiarėjantys estų fanko ir electro-pop žanrų atstovai.

„Pradėjome iš neturėjimo ką veikti ir nenoro nuobodžiauti, o dabar jau nebegalime sustoti linksmintis“, – juokauja Estijos fanko ir džiazo sceną spėjęs nustebinti kvintetas „Estrada Orchestra“. Spontaniškai susibūręs 2013-iasiais, kolektyvas išsiskiria savo energija ir techniškomis improvizacijomis, o savo kūrybą muzikantai priskiria avangardinės muzikos žanrui.

„Labai sunku paaiškinti, tai – stilių mišinys. Tai, ko gero, avangardinė muzika, kurioje susimaišo džiazas, fankas, disko muzika, įvairūs ritmai. Visa tai Įkvėpta vinilų, įkvėpta muzikos, kurios klausomės patys. Esame kilę iš skirtingos aplinkos, tai neabejotinai daro įtaką mūsų kūrybai“, – sako grupės narys Vova Baskinas.

Skirtingai nei „Estrada Orchestra“, kitas estas Andresas Kopperis, publikai geriau pažįstamas NOËP vardu, turi sukrovęs nemažą patirties bagažą – devyneri metai muzikos mokykloje besimokant groti akordeonu ir pianinu, koncertai su grupe, vėliau – solo karjera ir kontraktas su „Sony“ muzikos agentūra. Prieš pusmetį su muzikos įrašų milžine sutartį pasirašęs estas sako, kad svarbu nebijoti eksperimentuoti, todėl savo kūrybos jis į žanrų rėmus sprausti neketina.

„Nors kuriu elektroninę muziką, nemanau, kad mano muzika skirta tik šokiams – šokių muzika paprastai turi daugiau jėgos. Mano kūriniai yra kažkur ties viduriu – kai groju gyvai, galima šokti, tačiau tai nėra būtina. Lygiai taip pat klausytojas gali tiesiog prisėsti, atsipalaiduoti ir klausyti“, – sako A. Kopperis.

Plačiau apie kylančius estų atlikėjus – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi