Kultūra

2021.01.22 08:25

Nausėda apie jubiliejų švenčiantį Platelį: neleidote suabejoti neišmatuojamai didele kultūros reikšme valstybei

LRT.lt, Eleonora Budzinauskienė, ELTA2021.01.22 08:25

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė sveikina iškilią Lietuvos kultūros asmenybę Kornelijų Platelį minint jubiliejinę, 70-ąją, sukaktį.

Šalies vadovo žodžiais, kultūra yra neatsiejamai susijusi su viso K. Platelio gyvenimo veikla: „Ją matėte ir kūrėte iš dviejų perspektyvų: ir kaip poetas, eseistas, modernizmo klasikų vertėjas, ilgametis „Literatūros ir meno“ vyr. redaktorius, ir kaip Lietuvos visuomeninio bei politinio gyvenimo dalyvis, atkūrus Nepriklausomybę iš arti stebėjęs kultūros, švietimo politikos procesą ir aktyviai prisidėjęs jį formuojant.“

Prezidentas padėkojo K. Plateliui už Lietuvos laisvės trisdešimtmečio kelyje brėžtus kultūros orientyrus ir svarbiausią pašaukimą – meninę kūrybą.

„Savo asmenine pozicija Jūs niekada neleidote suabejoti neišmatuojamai didele nacionalinės kultūros reikšme valstybei ir tai matyti iš nuoseklių Jūsų darbų leidybos srityje, rūpinantis kultūrine spauda ir jos sklaida, organizuojant kūrėjų, tekstų tyrinėtojų, leidėjų, skaitytojų bendruomenę telkiančius literatūrinius renginius“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Ministrė pirmininkė I. Šimonytė, sveikindama poetą, vertėją, eseistą, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą K. Platelį 70-ojo jubiliejaus proga, pabrėžė, kad Lietuvos kultūros lauke jis iš toli atpažįstamas kaip išskirtinis kūrėjas – didelės erudicijos ir šiuolaikinės literatūros tendencijas puikiai išmanantis rašytojas.

„Jūsų poezija įtaigiai ir jaudinamai kalba apie esmines gyvenimo vertybes, gvildena amžinuosius būties klausimus. Per Jūsų išmintį galima pajusti žymių pasaulio poetų kalbos erdves, esate itin jautrus originaliems autorių žodžiams vertėjas. Mielas Kornelijau, nuoširdžiai sveikinu Jus gražaus jubiliejaus proga ir linkiu stiprios kūrybinės sveikatos bei įkvėpimo toliau skleidžiant meno šviesą“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

K. Platelis yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, Nacionaline kultūros ir meno premija, Lenkijos Respublikos Aukso kryžiumi ir pelnęs daug kitų reikšmingų apdovanojimų. 1998–2000 m. K. Platelis buvo Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.