Kultūra

2016.04.05 22:51

Klaipėdos „Jauno teatro dienose“ – ir kūrybinės dirbtuvės

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.05 22:51

Klaipėdoje prasidėjo savaitę truksiantis festivalis „Jauno teatro dienos“. Be kūrybinių dirbtuvių, kurių rezultatą klaipėdiečiai gali pamatyti pačiose netikėčiausiose uostamiesčio erdvėse, miesto gyventojai kviečiami ir į spektaklius „Kultūros fabrike“.

Prasidėjus festivaliui, Klaipėdos geležinkelio stotyje buvo neįprastai gausu žmonių. Tai – ketvirtą kartą uostamiestyje vykstančio festivalio „Jauno teatro dienos“ dalyviai – jauni aktoriai ir režisieriai iš Lietuvos ir užsienio.

„Siekiame, kad kuo daugiau Lietuvos jaunųjų menininkų kurtų kartu, dalintųsi idėjomis, ieškotų teatro tiesų – koks teatras turėtų būti, dalintųsi, ką atrado“, – sako Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Neringa Krunglevičiūtė.

Šių metų festivalio naujovė – Klaipėdos jaunimo teatro organizuojamos kūrybinės dirbtuvės. Atrinkta 35 aktorių grupė ir režisieriai iš Prancūzijos, Rusijos ir Lietuvos keturias dienas nagrinės socialines problemas ir kurs pasirodymus tomis temomis. Pirmąją festivalio dieną nagrinėta pabėgėlių tema.

Kiekvienos dienos vakare pasirodymai bus pristatomi Klaipėdos viešose erdvėse – geležinkelio stotyje, senajame turguje, prekybos centre ir kitur. Jaunųjų menininkų pasirodymuose laukiami ir miesto gyventojai, tačiau tik vienas kitas klaipėdietis atkreipė dėmesį į jaunimą.

„Ne visi žmonės žino apie juos. O kai jie taip išeina, save parodo visuomenei, žmonės apie juos daugiau sužino“, – įsitikinusi klaipėdietė.

Kita, ne ką mažiau svarbi festivalio programos dalis – „Kultūros fabrike“ vyksiantys spektakliai. Jauna režisierė Karolina Žernytė šiemet kartu su „Pojūčių teatru“ kvies dalyvauti pasirodyme „Prieš išvystant šviesą“.

„Šis performansas yra išskirtinis tuo, kad talpina tik 10 žmonių ir tiems 10 žiūrovų bus užrišamos akys. Spektaklio trukmė yra apie 30 min.“ – pasakoja vienas iš festivalio organizatorių Donatas Stakėnas.

Festivalis truks iki šeštadienio, jį vainikuos grupės „Parranda Polar“ koncertas socialiniame klube „Raketa“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt