Naujienų srautas

Kultūra2016.04.06 13:45

„Kino pavasaryje“ – I. Miškinio filmo „Karalių pamaina“ premjera

Vilniuje vykstančiame festivalyje „Kino pavasaris“ konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“ dviejų Lietuvos režisierių filmų premjeros – Mariaus Kvedaravičiaus dokumentinio filmo „Mariupolis“ ir Igno Miškinio vaidybinio filmo „Karalių pamaina“. I. Miškinis į filmo premjerą kviečia po septynerių metų pertraukos.

Prieš dvylika metų režisierius I. Miškinis debiutavo su trumpametražiu filmu „Lengvai ir saldžiai“, po poros metų sukūrė ilgametražį filmą „Diringas, dar po kelių – „Artimos šviesos“. Naujausias jo ilgametražis filmas „Karalių pamaina“ pasirodo po septynerių metų pertraukos. Kaip ir ankstesniuose savo filmuose, I. Miškinio filmo veiksmas vyksta naktį.

„Naktis – susikaupimo, koncentracijos metas, tarsi viskas labiau paryškėja, kai didžiąją dalį miegame, o kažkam vyksta gyvenimas“, – aiškina režisierius.

Filmo scenarijų I. Miškinis kūrė drauge su Sauliumi Drunga. Jie pasakoja istoriją apie jauną policininką, priemiesčio klinikoje saugantį komos ištiktą ligonį, įtariamą nusikaltimais per Antrąjį pasaulinį karą.  Policininkas turi priimti sudėtingiausią sprendimą – kam jis pasiryžęs saugodamas įtariamojo gyvybę, kai visas pasaulis trokšta šio mirties.

Filme vaidina Vidas Petkevičius, Aistė Diržiūtė ir Dainius Gavenonis. Pagrindinį policininko vaidmenį kuria aktorius Vainius Sodeika. Jam tai – pirmasis vaidmuo ilgametražiame filme.

„Personažas labai koncentruotas, disciplinuotas, su dideliu pareigos ir atsakomybės jausmu, galima iš jo pasimokyti. Jis papuola į tokį beprotnamį, išgyvena nepaprastą naktį“, – pasakoja aktorius V. Sodeika.

Filmo premjera įvyks šį šeštadienį Vilniuje, kino centre „Forum Cinemas Vingis“. Šis filmas, kaip ir penktadienį rodysimas M. Kvedaravčiaus „Mariupolis“, dalyvauja „Kino pavasario“ konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi