Kultūra

2021.01.21 16:49

Edgaras Montvidas tapo tarptautinių apdovanojimų laureatu: sėkmė turi savą kainą

Rasa Murauskaitė, Marius Eidukonis, LRT KLASIKOS laida „Pakeliui su klasika“ , LRT.lt2021.01.21 16:49

Paskelbti Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatai, o tarp jų – ir lietuviška pavardė. Geriausių garso ir vaizdo įrašų operos kategorijoje nugalėjo Camille`io Saint-Saënso operos „Sidabrinis varpelis“ įrašas, kuriame dainuoja ir Edgaras Montvidas. Šviežias paties solisto pasidalijimas įspūdžiais po apdovanojimo.

„Man buvo labai netikėta“, – apie apdovanojimą sakė E. Montvidas.

E. Montvidas pasakojo jau gana seniai bendradarbiaujantis su Prancūzijoje ir Venecijoje įsikūrusia organizacija „Palazzetto Bru Zane“, kuri specializuojasi primirštų arba visai neatliktų romantizmo epochos, 19 a. pabaigos, prancūzų operų prikėlime naujam gyvenimui.

Viena tokių operų – C. Saint-Saënso „Sidabrinis varpelis“ – įrašyta Paryžiuje. Paryžiuje, „National Theater of the Opera Comique“, ši opera buvo ir pastatyta.

„Turbūt visi puikiai žino C. Saint-Saënso operą „Samsonas ir Dalila“, kitas jo operas, bet štai ši yra, matyt, mažai kam girdėta ir greičiausiai tai pirmasis šios operos įrašas, – teigia E. Montvidas. – Buvo tikrai įdomu ir smagu dirbti žinant, kad esi pirmas operos interpretatorius. Galbūt ateityje tie, kurie dirbs su šiuo kūriniu, remsis šiuo įrašu. Nuostabu būti pionieriumi.“

Pasak E. Montvido, Konrado partijos sudėtingumas slypėjo dramatizme ir intensyvume. „Matoma sąsaja su Faustu – Konradas guli ligos patale, kamuojamas aukštos temperatūros, blaškomas haliucinacijų. Jis –dailininkas, jo tapytas paveikslas atgyja. Jis susiduria su demonu, kuris pažada, kad, paskambinus sidabriniu varpeliu, atsiras daug pinigų, bet kažkas iš jų artimų žmonių mirs – tokia auka už sėkmę.“

Anot E. Montvido, visas naratyvas vyksta dailininko sąmonėje. Opera kalba apie moralinį pasirinkimą. „Ir aš vadovaujuosi tokia taisykle – už viską gyvenime mokama, už sėkmę – taip pat“, – teigia operos solistas.

„Pasižiūrėjus į sudėtį komisijos, kuri lemia nugalėtojus, matyti, kad konkursas apima visą Europą, – daug leidėjų, su klasikine muzika ir opera susijusių žurnalų leidėjų. Man, kaip ir kiekvienam atlikėjui, smagu būti įvertintam. Dabar laukia įrašai, tad smagu su gera nuotaika dainuoti“, – LRT KLASIKAI kalbėjo E. Montvidas.

Parengė Austėja Mikuckytė-Mateikienė