Kultūra

2021.01.21 16:04

Pirmą kartą Lietuvoje išleistas vieno restauratoriaus veiklai skirtas leidinys

LRT.lt2021.01.21 16:04

Pirmą kartą Lietuvoje išleistas vieno restauratoriaus veiklai skirtas leidinys, tai – „Atgimusios spalvos“, architektės-restauratorės Neringos Šarkauskaitės-Šimkuvienės darbų katalogas, rašoma leidėjų pranešime žiniasklaidai.

„Atgimusios spalvos“ – 218 puslapių leidinys, kuriame pristatoma apie pustrečio šimto Lietuvos kultūros paveldo objektų. Katalogas gausiai iliustruotas atliktų darbų nuotraukomis, projektų brėžiniais ir sienų tapybos retrospekcijomis.

LRT žurnalistės Karinos Metrikytės pokalbis apie restauravimą su N. Šarkauskaite-Šimkuviene – LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“:


Leidinyje atspindėtos pagrindinės architektės-restauratorės veiklos sritys: interjerų polichromijos tyrimai, interjerų polichromijos restauravimo projektų rengimas, sienų tapybos restauravimas, fasadų tyrimai ir fasadų dažymo projektai, istorinių interjerų atkūrimas, restauravimo ir atkūrimo darbų autorinė priežiūra. Pagrindiniai objektai – Lietuvos bažnyčios, dvarai, miesto rūmai, visuomeniniai ir gyvenamieji pastatai.

Neringa Šarkauskaitė-Šimkuvienė yra gerai žinoma Lietuvos architektė-restauratorė, dailės nekilnojamojo kultūros paveldo ekspertė ir aukščiausios kategorijos sienų tapybos restauratorė. Pradėjusi dirbti Vilniaus paminklų konservavimo instituto Polichromijos skyriuje, tyrinėjo sienų tapybą, istorinių interjerų dekorą, rengė restauravimo projektus, mokėsi sienų tapybos restauravimo ir ilgainiui tapo aukščiausios kategorijos sienų tapybos restauratore. Nuo 1992 m. dirba savo įsteigtoje kompanijoje. Lietuvos restauratorių sąjungos ir ICOMOS narė, yra apdovanota Lietuvos restauratorių sąjungos ir Kultūros paveldo departamento diplomais ir padėkos raštais.

Katalogo leidėjas – projektavimo ir restauravimo firma „Ornamentus“, sudarytojai Vilius Šimkus ir Titas Krutulys, dizaineris Liudas Parulskis. Leidinio tiražas 300 egzempliorių, jis bus platinamas nemokamai ir prieinamas visose apskričių bei Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Parengė Vilius Šimkus