Kultūra

2016.04.05 14:47

Gausiausioje istorijoje „Talino muzikos savaitėje“ – lietuvių grupių vienybė

Ieva Balsiūnaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.05 14:47

Kovo 28 d. Estijos sostinėje prasidėjo ir iki praeito sekmadienio vyko „Talino muzikos savaitė“. Tai tarptautinis projektas, kuriame šiemet dalyvavo šimtai grupių ir atlikėjų, iš viso surengta apie 250 pasirodymų. Tarp įvairaus žanro muziką atliekančių grupių koncertavo bei Lietuvai atstovavo keletas grupių bei atlikėjų.

Interjero detalių parduotuvė – viena iš daugelio miesto vietų, kuriose per „Talino muzikos savaitę“ skambėjo muzika. Beveik 250 atlikėjų kvietė užsukti ir pasiklausyti įvairaus žanro kūrybos – nuo Artimaisiais Rytais dvelkiančio šiuolaikinio džiazo iki elektronikos ritmų.

Mieste esančioje scenoje surengta beveik 100 nemokamų koncertų. Estijos sostinė pritraukia ne tik atlikėjų, bet ir kitų muzikos industrijos atstovų – vadybininkų, įrašų kompanijų vadovų, muzikos festivalių rengėjų, talentų ieškotojų.

Pasak jų, tai puiki galimybė užmegzti naujus kontaktus. Lenkijos muzikos agentūros „Anija“ atstovė pasakojo, kad jos agentūra stengiasi atvykti čia kiekvienais metais.

„Turime savo muzikos agentūrą, pristatome atlikėjus, taip pat konsultuojame įvairias muzikos kompanijas. Taigi „Talino muzikos savaitė“ mums yra labai svarbi dėl kontaktų, Lenkijai svarbi Estijos rinka“, – patikino muzikos agentūros darbuotoja.

Naudinga ir atlikėjams, ir melomanams

Vienas „Talino muzikos savaitės“ dalyvis prisipažino, kad ieškodamas konkrečių atlikėjų rizikuoji praleisti kitų labai daug dalykų. „Prieš keletą metų ir pats taip elgiausi – medžiojau tam tikrus pasirodymus ir praleidau magiją, kuri tvyro visur aplink. Dabar aš tiesiog suprantu, kad reikia atsipalaiduoti ir mėgautis tuo, kas vyksta“, – dėstė melomanas. Tarp šimtų užsieniečių – ir keli lietuviški vardai. Šiemet mūsų šaliai „Talino muzikos savaitėje“ atstovavo Lietuvos publikai gerai pažįstami atlikėjai: grupės „Keymono“, „Garbanotas bosistas“, „Sheep Got Waxed“, šokių muzikos vakarų vedėjai „Andy & Kameu“, „Deep Shoq“, „Fingalick“.

Pasak jų, tokios galimybės leidžia išmėginti savo jėgas, stebėti, kaip jų kuriama muzika atrodo pasauliniame kontekste.

„Mane čia labiausiai traukia galimybė susipažinti su industrijos žmonėmis, pamatyti kitus atlikėjus, kurie yra iš mūsų regiono ir dažniausiai jie būna labai įdomūs, užmegzti santykius, pažintis ir netgi savotiškai pasitreniruoti prieš didelius industrijos gigantus, pasižiūrėti, ar šita muzika atlaiko tos industrijos spaudimą“, – dėstė atlikėjas ir prodiuseris „Fingalick“. Tuo tarpu atlikėjas ir prodiuseris, slapyvardžiu „Vaiper Despotin“, teigė turintis kitų tikslų.

„Aš tai atvažiuoju, tiesą pasakius, gerai praleisti laiką, nes visada būna smagu. Bet visada [renginys – LRT.lt] baigiasi atsitiktiniais susitikimais su industrijos žmonėmis ir reikalingi žmonės patys atsiranda“, – sakė muzikantas.

Vieningumo efektas

Muzikos grupei „Keymono“ šis renginys yra galimybė susirinkti į vieną vietą. „Mums yra svarbiausiai dalintis savo muzika, bendrauti su leidėjais, skleisti savo muziką“, – dėstė muzikantai.

Lietuviai šiais metais „Talino muzikos savaitėje“ išsiskiria vienybe – visi kartu savo lėšomis išleido dalyvaujančias grupes pristatantį leidinį „Lithuanian agreement“ („Lietuvių susitarimas“). Atlikėjai sako, kad konkurencijai čia vietos nėra – tarpusavyje jaučiamas itin didelis palaikymas. Viena renginyje dalyvavusi muzikos grupė išreiškė didelį susižavėjimą bendrumu.

„Šių metų gerasis dalykas ir apskritai gal gerasis dalykas, kad lietuviai galų gale padarė kažką kartu, nes latviai ir estai labai seniai darydavo kartu (...), o lietuviai išsibarstę ir man atrodo, kad keli vardai po vienu skėčiu jau reiškia gerą pradžią, kad yra ne konkurencija, o grožis“, – dėstė grupės „Garbanotas bosistas“ nariai.

Šiemet „Talino muzikos savaitėje“ netrūko ir meno instaliacijų, dokumentinio kino peržiūrų, diskusijų, konferencijų, taip pat maisto degustacijų, labdaros renginių. Aštuntą kartą vykstantis festivalis kol kas didžiausias istorijoje. Skaičiuojama, kad jame apsilankė daugiau nei 24 tūkstančiai miesto gyventojų ir svečių.

Reportažą apie lietuvių atstovavimą festivalyje galite išvysti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.