Kultūra

2021.01.19 17:38

Teismas: „Naktinio Vilniaus avilio“ konkurso laimėtojas atrinktas objektyviai

LRT.lt2021.01.19 17:38

Vilniaus apygardos teismo sausio 18 d. sprendimu paskelbta, kad „Naktinio Vilniaus avilio“ (Vilniaus g. 22) konkurso laimėtojas atrinktas objektyviai, naktinio Vilniaus „avilio“ idėją įgyvendinanti „Radisto“ Jono Nainio Všį „Idėja miestui“ savivaldybės atrinkta nepažeidžiant procedūrų. 

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, buvęs patalpų Vilniaus g. 22 nuomininkas UAB „Pramogų ir verslo idėjos“, taip pat dalyvavęs konkurse, savivaldybės sprendimą skundė, tačiau Vilniaus savivaldybė su ieškiniu nesutiko.

Dar 2019 metų pavasarį savivaldybė paskelbė operatoriaus konkursą, ieškodama šeimininko Vilniaus g. 22, kur turėjo atsidaryti unikali erdvė – „Naktinis Vilniaus avilys“, kaip prevencinė priemonė narkotikų, tabako bei alkoholio vartojimui. Ši idėja Vilniaus savivaldybėje gimė siekiant kurti atsakingą, inovatyvų ir saugumu besirūpinantį miestą, kuriame naktinėtojai bet kuriuo paros metu galėtų surasti ne vien pramogų, bet ir gauti reikalingą medicininę, emocinę ir psichologinę pagalbą.

2019 m. balandžio-gegužės mėnesiais, viešame atvirame konkurse varžėsi tik įveiklinimo idėjos, skelbia savivaldybė. Laimėtoja paskelbta viešoji įstaiga „Idėja miestui“, vadovaujama J. Nainio.

Konkursą laimėjus J. Nainio įstaigai, tuometis patalpų Vilniaus g. 22 nuomininkas, UAB „Pramogų ir verslo idėjos“ direktorius Saulius Galdikas suabejojo konkurso rezultatais, tad savivaldybės sprendimą apskundė.

„Skaitant nugalėtojo projektą, jis nevykdo trijų punktų iš keturių. Bet komisija trijuose iš keturių kriterijų skiria jiems beveik maksimalius įvertinimus. Tai juodu ant balto matom, kad yra didelių neatitikimų tarp projekto ir jo įvertinimo“, – tada savo nuomonę dėstė S. Galdikas.

2020 rugpjūtį Vilniaus g. 22 ji pradėjo veiklą.

Kaip skelbia savivaldybė, per du aukštus išsidėsčiusiame „Naktiniame Vilniaus avilyje“ ėmė veikti renginių bei NVO sektoriaus ir jaunųjų kūrėjų darbo erdvės. Po karantino, renginių erdvėje ir toliau vyks įvairaus pobūdžio kultūriniai įvykiai, pritaikyti plačiam interesų spektrui.

Vilniaus apygardos teismas vakar atmetė konkurse pralaimėjusios UAB „Pramogų ir verslo idėjos“ ieškinį, priteisdamas iš jos VšĮ „Idėja miestui“ naudai 2538 eurų bylinėjimosi išlaidų.