Kultūra

2016.04.04 12:06

Britų teatro aktorei J. Dench aštuntą kartą skirtas prestižinis Olivier apdovanojimas

BNS 2016.04.04 12:06

Judi Dench sekmadienį tapo sėkmingiausia aktore per Britanijos teatro prestižinių Laurence‘o Olivier apdovanojimų istoriją, atsiėmusi rekordinę aštuntąją statulėlę.

J. Dench buvo pripažinta geriausia antrojo plano aktore už Paulinos vaidmenį Williamo Shakespeare‘o pjesės „Žiemos pasaka“ (The Winter‘s Tale) pastatyme, kur ji vaidino kartu su Kennethu Branagh, atlikusiu Leonto vaidmenį.

Priimdama apdovanojimą 81 metų žvaigždė, kuri pirmają Olivier statulėlę gavo 1977 metais ir kuri yra geriausiai žinoma dėl M vaidmens filmuose apie Džeimsą Bondą, juokavo, kad nesitikėjo laimėti.

„Ponios ir ponai, esu smarkiai įpykusi, nes buvau susilažinusi su savo anūku (...) ir niekada negalėsiu to užmiršti“, – aktorė juokavo kreipdamasi į susirinkusius Karališkosios operos rūmuose Londone.

Keliose kitose kategorijose virtinė garsių aktorių pralaimėjo mažiau žinomiems varžovams.

Varžantis dėl geriausio aktoriaus apdovanojimo Benedictas Cumberbatchas, nominuotas už vaidmenį „Hamlete“ (Hamlet), Markas Rylance‘as – už vaidmenį pjesėje „Farinelis ir karalius“ (Farinelli And The King), taip pat „Žiemos pasakoje“ suvaidinęs K. Branagh pralaimėjo Kennethui Cranhamui, kuris buvo pagerbtas už vaidmenį pjesėje „Tėvas“ (The Father).

Geriausios aktorės apdovanojimui nominuota Nicole Kidman, suvaidinusi pjesėje „51-oji nuotrauka“ (Photograph 51), pralaimėjo Denise Gough, sukūrusiai vaidmenį dramoje „Žmonės, vietos ir daiktai“ (People, Places And Things).

Geriausia nauja pjese buvo pripažinta Martino McDonagh drama „Korikai“ (Hangmen) apie mirties bausmė panaikinimą Anglijoje 7-ame dešimtmetyje.