Kultūra

2021.01.19 13:00

Aukščiausias žymaus vokiečių muzikos žurnalo įvertinimas – Gražinytės, Pitrėno ir Kerų įrašytai plokštelei

LRT.lt2021.01.19 13:00

Aukščiausias žymiojo vokiečių muzikos žurnalo „Fono Forum“ įvertinimas – 5 žvaigždutės – skirtas pianistės Onutės Gražinytės, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) ir dirigento Modesto Pitrėno įrašytai Arvo Pärto kūrinių kompaktinei plokštelei „Lamentate“, rašoma Lietuvos nacionalinės filharmonijos pranešime žiniasklaidai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės tokiu „Fono Forum“ įvertinimu bei tuo, kad ši Lietuvos nacionalinės filharmonijos bei Vilniaus plokštelių studijos sykiu įrašyta Arvo Pärto muzikos kompaktinė plokštelė nesenai pateko ir į garsiausio klasikinės muzikos žurnalo „Gramophone“ akiratį.

„Neįmanoma nusipirkti tokio nekalto grožio, bet įmanoma ir privaloma nusipirkti šią kompaktinę plokštelę“, – taip bendrą talentingos pianistės Onutės Gražinytės, įraše dalyvavusio violončelininko Edwardo Kingo, LNSO, diriguojamo maestro Modesto Pitrėno, garso režisierių Aleksandros ir Viliaus Kerų darbą įvertino įtakingas leidinys.

Plokštelę praeitais metais išleido vokiečių leidybos kompanija „Accentus Music“. Jos pasiklausyti galima čia.

Vokiškose plokštelės recenzijose, kaip ir dera, daugiausia dėmesio skiriama įrašytajai Arvo Pärto muzikai. O aukštai vertinama įrašo kokybė – tai jau ir garso režisierių, ir muzikos atlikėjų nuopelnas. Iš pastarųjų daugiausia dėmesio sulaukia talentingoji lietuvių pianistė Onutė Gražinytė.

Priminsime, kad nuo savo sesers dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos neatsiliekanti ir vis ryškiau koncertų scenose žibanti, vis daugiau įtakingų kritikų įvertinimų ir profesionalų atsiliepimų sulaukianti Onutė Gražinytė yra nuolatos kviečiama koncertuoti ir pasirodyti festivaliuose, tarp kurių – „NEXT generation IV“ (Šveicarija), „In corpore“ (Estija), „Music Fest Perugia“ (Italija), „Palac w Rybnej“ (Lenkija), Lietuvos vardo tūkstantmečio koncertas ir kt.

O. Gražinytė yra daugelio tarptautinių konkursų aukščiausių apdovanojimų laureatė: jaunųjų atlikėjų Glubčycėse, Lenkijoje, Balio Dvariono pianistų ir stygininkų Vilniuje, Rosario Marciano Vienoje, Austrijoje, Peterio Toperczero Slovakijoje ir kt. 2018 m. jai buvo įteikta žymaus kinų pianisto Haiou Zhango premija, atvėrusi galimybę pasirodyti daugiau kaip dešimtyje Vokietijos, Italijos, Kinijos koncertų salių, surengti debiutinį koncertą Bukstehudės vasaros festivalyje, muzikuoti su Bukstehudės festivalio ir Sankt Peterburgo filharmonijos kameriniu orkestrais.

„Fono Forum“ įvertinimą rasite čia.