Kultūra

2021.01.19 10:57

„Klasikos koncertų salėje“ – ypatinga Luko Geniušo koncerto transliacija

LRT.lt2021.01.19 10:57

LRT KLASIKOS klausytojai sausio 19 d., antradienį, 19 val. „Klasikos koncertų salėje“ girdės 2019 m. vykusį pianisto Luko Geniušo rečitalį, kuris buvo įrašytas „Radio France“ salėje, Monpeljė festivalyje. Programoje – Fryderyko Chopino, Sergejaus Prokofjevo, Leonido Desiatnikovo kūriniai.

Iškalbingas vien koncerto pavadinimas – prancūzai šį rečitalį pavadino „Geniušas genijus“, išskirdami fenomenalų pianisto virtuoziškumą, puikią fortepijono mokyklą ir smalsumą skatinančius programinius sprendimus.

Šio rečitalio kontekste – tai šalia Fryderyko Chopino, Sergejaus Prokofievo, Roberto Schumanno kūrinių įtrauktos rusų kompozitoriaus Leonido Desiatnikovo kompozicijos, kurias Lukas Geniušas atlieka toli gražu ne pirmą kartą. Atsiliepdamas apie Desiatnikovą, pats pianistas mini kompozitoriaus unikalų kūrybinį balsą, girdimą visuose jo kūriniuose.

„Nors tai jau tampa kone kasdienybe, tačiau kaskart smagu matyti mūsų menininkų pavardes šmėžuojant ryškiausių festivalių programose, o dar taip skambiai pavadintuose koncertuose. Džiaugiamės galėdami LRT KLASIKOS klausytojams pasiūlyti ir ne vieną Luko Geniušo koncertą iš Lietuvos koncertų salių, tačiau labai smagu bus išgirsti ir jo puikų pasirodymą Monpeljė“, – pasakoja LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Rasa Murauskaitė.

Šią programą galima pavadinti tikru miniatiūros triumfu, mat įraše skamba Chopino mazurkos, Desiatnikovo preliudai, Prokofievo pjesės, kurias lydi ir vienu sudėtingiausių Chopino kūrinių vadinama Sonata No. 3 in B minor, op. 58.

Koncerto transliacija sausio 19 d., antradienį, 19 val. per LRT KLASIKĄ ir portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt