Kultūra

2016.04.02 00:14

Po beveik 90 metų antrą kartą pastatė operą, lyginamą su „Figaro vedybomis“

LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2016.04.02 00:14

Kauno muzikiniame teatre šį savaitgalį žiūrovai išvys premjerą – vokiečių kompozitoriaus Otto Nicolai komišką fantastinę operą „Vindzoro šmaikštuolės“. Šį kūrinį teatro trupė stato pirmą kartą.

Nuotaikingą istoriją pagal anglų dramaturgo Williamo Shakespeare`o komediją apie seną gobšuolį Falstafą ir jo rezgamas meilės intrigėles Kauno scenoje stato italų komanda: scenografas Alessandro Camera, istorinių kostiumų autorė ir dailininkė Maria Carla Ricotti ir režisierius, choreografas Gianni Santucci. Režisierius G. Santucci patikino, kad atlikėjai labai malonūs ir profesionalūs.

„Žinau, kad šis kūrinys nėra lengvas, bet [atlikėjai – LRT] atiduoda daug jėgų ir labai daug dirba, operoje yra kalbamo teksto, bet jį šiek tiek sutrumpinau, kad kūrinys išliktų dinamiškas“, – pasakojo italas. Operos muzikinė dalis pavesta vyriausiajam teatro dirigentui Jonui Janulevičiui. Pasak jo, „Vindzoro šmaikštuolės“ – aukšto lygio muzikinis kūrinys, kurį jis lygina su W. A. Mozarto „Figaro vedybomis“, todėl teatro orkestrui ir atlikėjams reikia ypatingo susikaupimo.

Dirigentas klasikinę muziką vadina perfekcionistine, kuri susideda iš labai daug smulkių mažų detalių, kurias reikia deramai sustatyti. Vokiečių kūrėjas O. Nicolai dažnai vadinamas vienos operos kompozitoriumi. Be simfonijų, pjesių fortepijonui, daugybės kūrinių chorui, operų jis parašė net penkias, bet pasauliui žinomiausia būtent ši – „Vindzoro šmaikštuolės“.

Pirmą kartą Lietuvoje ši opera pastatyta Kaune 1928 m. Valstybės teatre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.