Kultūra

2016.03.30 12:04

Mirė „Oskaro“ laureatė aktorė P. Duke

BNS2016.03.30 12:04

Eidama 70-uosius metus antradienį mirė aktorė ir dainininkė Patty Duke, kuri būdama vos 16 metų pelnė „Oskarą“ už aklos ir kurčios politikos aktyvistės Helen Keller įkūnijimą juostoje „Sukūrusi stebuklą“ (The Miracle Worker).

Aktorei, kurios tikrasis vardas Anna Pearce, trūkus žarnai išsivystė sepsis, rašoma jos vadybininko Mitchello Stubbso išplatintame pranešime. „Šįryt mūsų mylima žmona, mama, močiutė, matriarchė ir nuostabi artistė, humanistė ir kovotoja už psichikos sveikatą Anna Patty Duke Pearce užmerkė akis ir nebejausdama skausmo iškeliavo į nuostabią vietą“, – sakė jos sūnus, aktorius ir režisierius Seanas Astinas.

S. Astinas, kuris Peterio Jacksono trilogijoje „Žiedų valdovas“ (The Lord of the Rings) įkūnijo hobitą Semą Gemdžį, sakė, kad šeima visuomet atmins „begalinę meilę ir užuojautą, kurią ji skleidė savo darbais ir per visą savo gyvenimą“. Niujorke gyvenusiai P. Duke šlovę pelnė geriausios antrojo plano aktorės „Oskaras“, kurį JAV Kino meno ir mokslo akademija jai skyrė už H . Keller įkūnijimą Arthuro Penno 1962-ųjų biografinėje juostoje „Sukūrusi stebuklą“.

Po šio laimėjimo ji toliau sėkmingai tęsė aktorės karjerą ir dar padidino savo populiarumą, septintojo dešimtmečio viduryje įkūnijusi „identiškas pusseseres“ situacijų komedijoje „The Patty Duke Show“, kurios buvo nufilmuota daugiau nei 100 serijų.

Vėliau P. Duke sutelkė dėmesį į vaidmenis kino filmuose, įskaitant darbą Marko Robsono 1967-ųjų dramoje „Lėlių slėnis“ (Valley of the Dolls), taip pat pradėjo sėkmingą dainininkės karjerą, o 1985–1988 metais ėjo Kino aktorių gildijos prezidentės pareigas.

Savo 1987-ųjų biografijoje Patty atskleidė, kad prieš penkerius metus jai buvo diagnozuotas bipolinis afektinis sutrikimas, kuris tuo metu buvo žinomas kaip maniakinė depresija. Aktorė tapo aktyvia kovotoja už psichikos sveikatos problemų turinčių žmonių teises.

Dėl jos mirties užuojautą pareiškė daug Holivudo garsenybių, o Kino meno ir mokslo akademija internete paskelbė nuotrauką, kurioje įamžinta plačiai besišypsanti 16-metė Patty, ką tik gavusi „Oskarą“. P. Duke atminimui ant Holivudo Šlovės alėjoje esančios jos žvaigždės buvo padėta gėlių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.