Kultūra

2021.01.11 22:46

Lūžiais prasidėję Šaltenytės metai baigėsi nacionaline premija: nenorėčiau, kad šis įvertinimas mane įvarytų į kampą

Jovita Gaižauskaitė, Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.11 22:46

Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Šaltenytė nacionaline kultūros ir meno premija įvertinta už nuosekliai puoselėjamą vaidybos meno meistrystę. Aktorė sako, kad jai didžiausias apdovanojimas – pilna salė plojančių žiūrovų. Būtent scenos, spektaklių ir kolegų dabar ilgisi labiausiai.

LRT TELEVIZIJA tęsia reportažų ciklą apie nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus.

Dviejuose teatruose – Šiaulių ir Klaipėdos – aktorė Regina Šaltenytė sukūrė kelias dešimtis vaidmenų. Aktorė Nacionaline kultūros ir meno premija įvertinta už nuosekliai puoselėtą vaidybos meno meistrystę. Aktorė sako teatre buvusi prieš Naujuosius: repeticijos nevyksta, tačiau vienas kitas kolega vis užsuka: ilgisi scenos.

Klaipėdos dramos teatre Regina – nuo 1979-ųjų. Pirmąkart čia atvyko per gastroles, tuomet dar dirbdama Šiaulių dramos teatre. Aktorė po spektaklio grįžo į Šiaulius, o po kelių mėnesių sulaukė kvietimo dirbti Klaipėdoje.

Kultūros ir meno premijos laureatė Šaltenytė: labiausiai nenorėčiau, kad apdovanojimas įvarytų į kampą

Vilnietė sostinėje baigė studijas, bet ten niekada nedirbo – Klaipėdoje vos atvykusi gavo pagrindinį vaidmenį, sostinėje galbūt būtų tekę laukti vaidmenų. Dirbti teko su įvairiais režisieriais. Aktorė išskiria darbą su režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi, jis Klaipėdos dramos teatre pastatė vieną spektaklį – „Kalės vaikai“.

„Aš gi pažinojau jį, dar kai jis jaunas buvo, teko ir susitikti, ir bendrauti taip paprastai, o darbe susitikome po šitiekos metų ir, aišku, be galo apsidžiaugiau“, – sako R. Šaltenytė.

R. Šaltenytė vaidino ir keliuose Oskaro Koršunovo režisuotuose spektakliuose. 2019-ųjų pabaigoje jis Klaipėdoje pastatė „Mūsų klasę“.

„Jeigu pas E. Nekrošių kiekviena repeticija tai yra matavimasis vaidmens, tai pas Oskarą – šimtu procentų. 120. Nuo pat pirmos repeticijos“, – tikina aktorė.

Repetuodama šį spektaklį aktorė patyrė traumą. Per pertrauką sugalvojo sušukuoti savo lėlę ir ėjo jos pasiimti.

„Pertraukos metu, aišku, prigesintos šviesos, ir tie pastoliai... Teko nuo jų nudardėti. Ir taip nudardėti, kad lūžo tos mano rankos“, – pasakoja aktorė.

Tad R. Šaltenytės metai prasidėjo abiem lūžusiomis rankomis, o baigėsi nacionaline premija.

„Turbūt labiausiai ko nenorėčiau, kad šis apdovanojimas šis įvertinimas mane įvarytų į kampą ir aš bijočiau. Išsigąsčiau. Oi, dabar kokia atsakomybė. Tu negali kartelės nuleisti. Tai ką man dabar daryti? Tai dabar jau viskas, ar ne? Juk jeigu tu neklysi, tu nieko ir nesurasi“, – mintimis dalijasi aktorė.

Kuo greičiau pilna salė žiūrovų – toks dabar didžiausias Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės noras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt