Kultūra

2016.03.24 23:20

Panevėžyje – spektaklio jaunimui premjera, kurią reiktų pamatyti ir tėvams

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.24 23:20

Panevėžio „Meno“ teatre spektaklio „Blogos mergaitės dienoraštis“, pagal to paties pavadinimo rašytojos Kristinos Gudonytės knygą, premjera. Režisierius Albertas Vidžiūnas įsitikinęs, kad pirmiausia spektaklį turėtų pamatyti tėvai.

Penkiolikmetė Kotryna – maištaujanti ir nuolat meluojanti paauglė. Ji pykstasi su artimaisiais, norėdama atkreipti draugių dėmesį, paskelbia esanti nėščia, pabėga iš namų, bandydama prasimanyti pinigų patenka į painią kriminalinę istoriją. Galiausiai susiduria su tikra tragedija – artimo žmogaus mirtimi. Apie tai rašytojos K. Gudonytės knyga „Blogos mergaitės dienoraštis“, kuri prieš septynerius metus išrinkta geriausia metų knyga paaugliams, o dabar ją inscenizavo režisierius A. Vidžiūnas.

„Knyga parašyta dienoraščio forma, o pats dienoraščio žanras yra sudėtingas. Ilgai ieškojau, kaip viską perteikti scenoje, galiausiai priėjau išvadą, kad tai bus daugiau sapniškas dalykas: pagrindinė herojė bet kuriuo metu galės nutraukti pasakojimą ir pasakyti „labanakt, dienorašti“, – inscenizacijos idėją perpasakojo režisierius.

Pats keturias dukras auginantis režisierius įsitikinęs, kad spektaklį pirmiausiai turi pamatyti tėvai: jie prisimintų paauglystės metus ir tai jiems padėtų atsikvošėti – nereikalautų iš savo vaikų, jog jie elgtųsi ir mąstytų kaip suaugusieji.

„Kaip pamatyti vidinę vaiko būseną: ką jis jaučia, ką išgyvena? Čia nereikia jokių psichologinių variacijų, tiesiog užtenka užeit į kambarį ir pasikalbėti, kad ir apie orą“, – kalbėjo A. Vidžiūnas.

Pagrindinį – Kotrynos – vaidmenį kuria aktorė Izabelė Visockaitė, ji sako norinti patarti paaugliams neužsidaryti savyje ir daugiau pasitikėti kitais žmonėmis.

„Reikia rasti žmogų, kuris tave mėgsta ir supranta, mano personažas tokį žmogų atranda, tai – mama. Manau, reikėtų visų prima neužsidaryti nuo tėvų ir vietoj telefono, prie kurio taip mėgstame pasėdėti, pabendrauti su tėvais“, – sakė aktorė I. Visockaitė.

Spektaklio premjera Panevėžio „Meno“ teatre penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.