Kultūra

2016.03.24 16:05

Kovoje dėl Europos kultūros sostinės vardo pajėgas jungia ir Kauno miestas, ir rajonas

ELTA2016.03.24 16:05

Ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimui Kauno rajonui kartu su Kauno miestu siekti 2022-ųjų Europos kultūros sostinės vardo. Projektui finansuoti Kauno rajono savivaldybė 2018–2023 metais planuoja skirti 4 mln. eurų.

„Džiaugiuosi, kad tiesiame dar vieną tiltą tarp dviejų kaimyninių savivaldybių. Neabejoju – investicijos į kultūrą mūsų krašto žmonėms atsipirks“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovės Virginijos Vitkienės pastebėjimu, svarbu ne tik išryškinti regiono pranašumus, bet ir gerinti kultūros infrastruktūrą, paslaugų kokybę, parengti inovatyvius projektus. Kauno unikalumą stiprina tai, kad jis yra vienintelis Lietuvoje Hanzos miestas. Ryškų pėdsaką Kaune palikęs laikinosios sostinės laikotarpis, o art deco architektūra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Mieste daug universitetų, kultūros, mokslo įstaigų.

Kauno rajone, Karmėlavoje, veikia tarptautinis oro uostas, o tai – patogi galimybė atvykti turistams. Atnaujintas Raudondvario dvaras su menų inkubatoriumi – puiki erdvė tarptautiniams renginiams. Čia vyksta Žemės meno festivaliai „Land art Raudondvaris“. Tūkstančius gerbėjų sutraukia ir Kulautuvoje bardų festivalis „Akacijų alėja“, Zapyškio aitvarų festivalis, tarptautinės šunų kinkinių varžybos Jadagoniuose, unikali Samylų bendruomenės šventė „Pėdos marių dugne“.

Didįjį Kauną sudarančios dvi kaimyninės savivaldybės deda daug pastangų, siekdamos dviračių takais sujungti Kauną su Pakaunės miesteliais. Bendradarbiaujant formuojamas Mažasis Pakaunės turizmo žiedas, kuris turėtų būti įdomus ir užsienio turistams. Kartu kuriami planai gaivinti Kauno tvirtovės fortus.

Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų ES valstybių narių. 2022 metais teisę vienam miestui suteikti šį vardą yra gavusi Lietuva ir Liuksemburgas. Dėl šio vardo varžosi bent kelios mūsų šalies savivaldybės. Miestų paraiškas vertins tarptautinė komisija. Galutinis sprendimas dėl Europos kultūros sostinės vardo suteikimo bus priimtas 2017 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.