Kultūra

2016.03.24 15:36

Į Lietuvą atvyksta „Mercury“ prizo laimėtojas B. Clementine`as

LRT.lt2016.03.24 15:36

Savo vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse surengs britų muzikos sensacija, mados namų „Burberry“ favoritas ir prestižinio „Mercury“ prizo laimėtojas Benjaminas Clementine'as, rašoma pranešime spaudai. 

Nuo mažens fortepijonu grojantis Benjaminas Clementine'as – kompozitorius, savamokslis multiinstrumentalistas, iškilus poetas, užtikrintas atlikėjas ir daug sunkių gyvenimo išbandymų patyręs britų menininkas. 

Šis tik prieš kelis metus į muzikos elitą įsiveržęs atlikėjas vis dar yra šiokia tokia paslaptis. Jo sėkmės istorija – savotiškas mitas. Sunki vaikystė, patyčios mokykloje, nebaigti mokslai, laikotarpis be šeimos ir namų, skurdas, gyvenimas gatvėje, dėl Paryžiaus paliktas ir vėliau vėl įsimylėtas Londonas – tai tik keletas įdomių faktų iš tikrai spalvingos ir nuolat pildomos jo biografijos.

Gyvenimo jau kiek atsikandęs 27-erių britas Benjaminas Clementine'as neleidžia, kad jo muzikai etiketes klijuotų kiti. Jis save įvardina šių dienų ekspresionistu. Jo kūryboje – tik asmeniniai išgyvenimai, skaudžios patirtys, gyvenimo liūdesys, politika, laisvė ir savitas emocijų pasaulis. Jis įrodė, kad aukščiausios prabos muzika, atliekama tik su pianinu, gali paliesti ne vieną, bet viso pasaulio širdis. 

Londoną į Paryžių iškeitęs atlikėjas kurį laiką gyveno gatvėje ir grojo miesto baruose ir aikštėse vien tam, kad prasimaitintų. Paryžiaus metro stotyje atrastas ir vietos koncertų organizatorių užaugintas britas tapo kultine muzikos asmenybe Prancūzijoje, Prestižinėje „Victoires de la Musique“ ceremonijoje atlikėjui 2015 m. buvo įteiktas geriausio naujo atlikėjo apdovanojimas. 

Kritikų simpatijas Benjaminas Clementine'as gimtinėje užsitikrino tik prieš keletą metų. Jis debiutavo nacionalinio britų transliuotojo BBC eteryje ir surengė pirmąjį gyvą pasirodymą  populiariame televizijos šou „Later... With Jools Holland“. 

Tai buvo pirmas kartas, kada šioje laidoje gyvai pasirodė atlikėjas, už kurio nugaros nestovi jokia leidybinė kompanija. Šį pasirodymą britų televizijos žvaigždė Joolsas Hollandas įvardino, kaip vieną geriausių per visą šio šou istoriją.

Koncertas vyks gegužės 13 d. Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.