Kultūra

2016.03.21 14:13

Lietuvoje populiarėja tradicija pirkti „dėvėtas“ knygas

Popierinės knygos brangsta ir žmogui tampa vis labiau neįkandamos. Tyrimų duomenimis, elektroninių knygų kaina gali skirtis daugiau nei perpus. Todėl žmonės, vertinantys popierinę knygą, vis dažniau renkasi jau perskaitytas knygas.

Vilniuje, viename didžiųjų prekybos centrų, kas antrą šeštadienį vyksta perskaitytų knygų mugė, o norintys neišeiti iš namų knygų įsigyti ar jas parduoti gali tam skirtuose interneto puslapiuose.

„Knygos knygynuose pasidarė labai brangios, galima sakyti – neįperkamos, tad pagalvojom, kad gal būtų verta sukurti svetainę, kurioje žmonės galėtų tiesiog savo perskaitytas knygas parduoti. <...> Knygų kainos svyruoja nuo vieno iki penkių eurų už vieną knygą“, – pasakoja tinklalapio „sena.lt“ vadovas Edmundas Rasiulis.

Lietuvoje taip pat populiarėja Vakaruose paplitusi tradicija įsigyti panaudotą knygą, nežinant jos pavadinimo ir autoriaus.

„Aklas pasimatymas su knyga nėra pasaulyje nauja mintis, tai daroma visur. <...> Tai tarsi dovana–siurprizas, kai knygą įvynioji į popierių ir ant jo užrašai tiktai keletą eilučių apie knygą, siužetą ar vietą, kur vyksta istorija“, – sako knygyno „Mint Vinetu“ atstovas Jonas Valonis.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.