Kultūra

2021.01.03 14:57

Prezidentas reiškia užuojautą dėl kolekcininko V. Staniulio mirties

BNS2021.01.03 14:57

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį reiškia užuojautą dėl lietuvių kultūros veikėjo, bibliofilo ir kolekcininko Vidmanto Staniulio mirties.

„V. Staniulis, negailėdamas nei laiko, nei širdies, mokė mane orientuotis nepaprastai turtingame knygos pasaulyje“, – užuojautoje teigė šalies vadovas.

„Jis buvo išskirtinė asmenybė, mylėjusi senąsias lietuviškas knygas, elementorius ir gramatikas. Labai pasigesiu mūsų ilgų, nuoširdžių ir įtraukiančių pokalbių“, – sakė jis.

V. Staniulis, eidamas 71-uosius metus, mirė šeštadienį, apie tai pranešė naujienų portalas lrytas.lt.

V. Staniulis gimė 1950 metais Kiaulupių kaime, dabartiniame Šakių rajone. Jis buvo vienas bibliofilų organizacijos „XXVII knygos mėgėjų draugija“ atkūrėjų.

1968 metais V. Staniulis baigė Sintaitų vidurinę mokyklą, surengė daugiau kaip 20 parodų, 1994 metais Kaune atidarė antikvarinį knygyną.

V. Staniulis sudarė ir išleido „XXVII knygos mėgėjų draugijos“ metraštį, taip pat „Lietuvos kalbos istoriją“, „Moterys, arba cherchez la femme“, Kristijono Donelaičio „Metų“ 1918 metų faksimilinį leidinį ir kitas knygas.

V. Staniulis prisidėjo rengiant Knygos šventes, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, inicijavo „Geriausiai parengto ir išleisto bibliografinio leidinio“ konkursus.

Už nuopelnus Kauno ir Lietuvos kultūrai V. Staniulis buvo apdovanotas II laipsnio Santakos medaliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt