Kultūra

2016.03.18 20:50

„Lietaus dievas“ – spektaklis apie gyvenimą Lietuvos miesteliuose

Zinaida Paškevičienė, LRT.lt2016.03.18 20:50

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras 75-ojo jubiliejaus proga kviečia žiūrovus į nacionalinės dramaturgijos premjerą. Specialiai jubiliejui Alvydo Šlepiko parašytą pjesę „Lietaus dievas“ pagal to paties pavadinimo noveles pastatė režisierius Julius Dautartas.

Spektaklio veiksmas vyksta mažame Panevėžio rajono miestelyje pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais. Tai skausmingas ir saviironiškas pasakojimas  apie tuštėjantį miestelį, kurį, kaip ir visą šalį, palietė emigracija, nedarbas ir kitos problemos.   

„Tie miesteliai ir kaimai iš tikrųjų yra labai didžiulė Lietuvos dalis, jie yra užmiršti. Jie yra nepasitinkantys savimi. Norisi, kad šitas spektaklis sukeltų jiems pasitikėjimą, nes iš jų čia nieks nesityčioja, juos čia puoselėja, juos čia gerbia. Kaip gerbia  ir miestelio alkoholiką, ir generolą“, – pasakoja režisierius Julius Dautartas.

Pasak režisieriaus, spektaklyje nėra pagrindinių vaidmenų, svarbūs visi personažai. Aktorius Laimutis Sėdžius vaidina generolo tėvą, svajojantį, kad jį sūnus paskraidintų ir jis galėtų iš aukštai pasižiūrėti į savo miestelį.

„Mano personažui – 70 metų, jis yra 20 metų už mane vyresnis. Man įdomu surasti ir kalbėseną, ir judesį, ir plastiką, tai aktoriui yra didžiulė dovana ir džiaugiuosi, kad atėjo metas man vaidinti tokius personažus“, – sako aktorius.

„Čia ir Panevėžiui aktualu, nes Panevėžy labai daug žmonių, kurie užsilieka. Laimingai sukūriau šeimą, turiu nuostabų vaiką ir dar vieno laukiuosi. Čia yra tokia gyvenimiška idilė ir tą idilę sugriauna grįžęs brolis, nes man ant pečių yra palikęs visą motinos ligos naštą“, – apie spektaklį pasakoja aktorius Anupras Jucius.

Spektaklio „Lietaus dievas“ premjera Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre kovo 19-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.