Naujienų srautas

Kultūra2016.03.19 00:05

J. Miltinio teatras švenčia 75-metį

BNS 2016.03.19 00:05

Penktadienį Juozo Miltinio teatras Panevėžyje švenčia 75-ąsias teatro įkūrimo metines.

Vidurdienį teatro vadovas Linas Zaikauskas su keliais aktoriais ir J. Miltinio gimnazijos mokiniais aplankys mirusių aktorių kapus, vėliau vyks tradicinis batų valymas J. Miltinio paminklui, o vakare suplanuotos iškilmės bei spektaklio premjera.

Teatro jubiliejaus proga režisierius Julius Dautartas pastatė spektaklį „Lietaus dievas“ pagal Alvydo Šlepiko kūrinį.

Kaip BNS sakė teatro kultūrinės veiklos vadybininkė Justė Indulytė, į J. Miltinio teatro jubiliejų planuoja atvykti Seimo pirmininkė, premjeras, ambasadoriai, miesto vadovai, projekto „Panevėžys vienija ir taškas“ rėmėjai, partneriai.

J. Miltinio teatras savo jubiliejų planuoja minėti praktiškai visus metus. Kovo mėnesį prasidėjo projektas „Panevėžys vienija ir taškas“, kuriame suplanuota daug įvairių renginių, premjerų, susitikimų su pasaulyje žymiais kultūros, politikos, sporto ir religiniais veikėjais.

Projektą inicijavęs naujasis Panevėžio teatro direktorius L. Zaikauskas žada, kad į Panevėžį atvyks žymus lenkų režisierius Krzysztofas Zanussis, Nobelio literatūros premijos laureatė baltarusė Svetlana Aleksijevič, Kijevo meras buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko.

Panevėžio dramos teatras oficialiai atidarytas 1941 metų kovo 15 dieną, kai naujo kūrybinio kolektyvo veiklai skirtame pastate Respublikos gatvėje įvyko pirmoji premjera. Tai buvo pagal N. Pogodino pjesę Juozo Miltinio režisuotas spektaklis „Sidabrinis slėnis“.

Spektaklio „Lietaus dievas“ premjeros transliacija – šį penktadienį nuo 17.50 val. per LRT KULTŪRĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi