Naujienų srautas

Kultūra2016.03.17 09:45

Seimo komisija skelbia šių metų Kalbos premijos konkursą

ELTA 2016.03.17 09:45

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija skelbia 2016 metų Kalbos premijos konkursą.

Premija įamžina įžymios lietuvių visuomenės veikėjos, žodžio laisvės gynėjos Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą.

Kalbos premija skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms, institucijoms.

Tarp pretendentų gauti premiją vertinimo kriterijų yra pastangos skatinti taisyklingos ir gražios lietuvių kalbos vartojimą viešajame gyvenime ir akademinėje srityje, žiniasklaidoje ir įvairioje literatūroje, renginiuose, socialinėse akcijose; rūpinimasis lietuvių kalbos pritaikymu informacinėse technologijose; lietuvių kultūros plėtrai ir visuomenės pažangai svarbių lituanistikos projektų, sumanymų įgyvendinimas, kitokia lituanistinė veikla.

Kalbos premiją konkurso būdu skiria Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija. Pretendentų kandidatūras turi teisę siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie iki šių metų balandžio 22 d. privalo pateikti motyvuotą rekomendaciją (rekomendacijas), išsamų pretendento gyvenimo ir profesinės veiklos aprašymą, svarbiausių pretendento darbų sąrašą (nurodyti atliktus neatlygintinai).

Premijos laureatas bus skelbiamas Gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai vadovauja Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi