Kultūra

2016.03.15 11:30

Paskelbti „Sony“ fotografijos konkurso prizininkai

LRT.lt2016.03.15 11:30

Antradienį paskelbti pasaulinio „Sony“ fotografijos konkurso Lietuvoje nugalėtojai. Pirmąją vietą konkurse užėmė fotografas Darius Jakubauskas.   

Konkursui pateikta D. Jakubausko nuotrauka „Maži nameliai“ buvo išrinkta geriausia Lietuvos fotografo nuotrauka „atviroje” kategorijoje.

Iš Švenčionių kilusio fotografo, šiuo metu studijuojančio taikomąją fotografiją Vilniaus dizaino kolegijoje (VDK), daryta nuotrauka bus įtraukta į kasmet leidžiamą „Sony“ fotografijos apdovanojimų geriausių darbų fotografijų albumą.  

Fotografija „Maži nameliai“ balandžio 22 d. – gegužės 8 d. taip pat bus eksponuojama Londono „Somerset House“ meno ir kultūros centre, specialiai šiems fotografijos apdovanojimams rengiamoje parodoje. Parodoje taip pat bus demonstruojama pirmoji didelė menininkų dueto ir meninės fotografijos kūrėjų „RongRong and inri“ (Kinija/Japonija) ekspozicija Europoje, kurie apdovanojimų ceremonijos metu bus pagerbti už išskirtinį indėlį į fotografijos meną.

Apdovanojimą laimėjusi nuotrauka „Maži nameliai“ – stulbinantis nuotraukų koliažas, kuriame yra užfiksuota dešimt Švenčionių miesto apylinkėse stovinčių nedidelių medinių namukų.

„Nuotraukų koliaže įamžintus namus aptikau šalia savo gimtojo miesto esančiame miške. Ši vieta man yra ypatingai svarbi, nes vienas iš šių medinių namukų priklauso mano seneliui. Būdamas šioje vietoje prisimenu savo šviesių akimirkų kupiną vaikystę, kurios malonūs atsiminimai lydi iki šių dienų. Kiekvienas įamžintas namas turi savo unikalią istoriją, kurios atspindžius siekiau įamžinti fotografijų koliaže,“ – komentuodamas savo laimėjimą, kalbėjo D. Jakubauskas.

Lietuvos nacionalinio apdovanojimo prizininkais taip pat tapo Kęstutis Balčiūnas, kuriam skirta 2-oji vieta ir Karolis Janulis, kuriam skirta 3-ioji vieta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt