Kultūra

2016.03.15 20:27

Klaipėdos dramos teatre – lyrinės komedijos premjera

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.15 20:27

Klaipėdos dramos teatras kviečia žiūrovus į antrąją sezono premjerą – italų dramaturgo Eduardo De Filippo lyrinę komediją „Kalėdos Kupjelų namuose“. Spektaklio režisierius – teatro meno vadovas Povilas Gaidys.

Italų dramaturgas Eduardas De Filippas – aktorius, režisierius ir 55 pjesių, kuriomis neapolietišką teatrą išgarsino toli už Italijos ribų, autorius. Pjesė „Kalėdos Kupjelų namuose“, parašyta prieš daugiau kaip septynis dešimtmečius. Komedija su ryškiu itališku grotesku, aštriomis situacijomis ir charakteriais, temperamentingai besivystančiais įvykiais netruko užkariauti ne tik italų, bet ir visos Europos žiūrovų širdis.

„Nors tai ir komedija, tačiau rimta komedija, o ne lėkšta. Ji turi ir dramatizmo. Pjesėje yra ir pagrindinis veikėjas, savotiškas Don Kichotas“, – sakė režisierius Povilas Gaidys.

Lukas Kupjelas – neapolietis, nedidelėės spaustuuvės darbuotojas, tačiau šeimoje jam - nemiela: žmona nuolat burba, sūnus – ne tik lepūnėlis, bet dar ir vagišius. Dukra, ištekėjusi už verslininko, įsimylėjo kitą ir ketina su juo pabėgti. Nebeturėdamas vilčių suvaldyti savo griūvantį pasaulėlį, Lukas pradeda meistrauti – kasmet po Kalėdų prakartėlę, mažytę grožio ir harmonijos salelę. Luko personažą kuriantis aktorius Vaidas Jočys sako, kad tai – lauktas vaidmuo: „Kiekvienas žmogus turi savyje kompleksų ar kokių nors troškimų, svajonių, kurių negali parodyti. O scena tam ir yra, kad tu galėtum save išlieti, parodyti, koks tas vaidmuo didelis, brangus ir svarbus.“

Aktorė Sigutė Gaudušytė pjesėje įžvelgia ir nemažai socialinės tematikos: „Gyvenime yra daug moterų, kurios galbūt gyvena nelaimingoje santuokoje ir jos ne visada išdrįsta ne trenkti durimis ir išeiti. Aš nesakau, kad tai yra gerai, bet kartais tai yra būtina.“

Į premjerą Klaipėdos dramos teatras kviečia kovo 17 ir 18 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.