Kultūra

2013.03.06 11:17

P. Budrys pristato monospektaklį pagal F. Dostojevskį

Margarita Alper, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.03.06 11:17

Vilniuje, Meno forte penktadienį premjera  – aktoriaus Povilo Budrio monospektaklis pagal Fiodoro Dostojevskio apsakymą „Juokingo žmogaus sapnas“.  

Vilniuje, Meno forte penktadienį premjera  – aktoriaus Povilo Budrio monospektaklis pagal Fiodoro Dostojevskio apsakymą „Juokingo žmogaus sapnas“.

 Aktorius sako, po keliolikos metų grįžęs prie monospektaklio žanro dėl labai artimos medžiagos, praneša „Panorama“.

„Juokingo žmogaus sapną“ Dostojevskis sukūrė daugiau nei prieš šimtmetį, 1877-aisiais. Jis pasakoja apie viskuo nusivylusį žmogų, savo gyvenimą nusprendusį baigti savižudybe. Spektaklio autorius aktorius Povilas Budrys teigia, kad vėl grįžo prieš šio žanro dėl medžiagos, nes Dostojevskis kalba apie amžinus dvasinius dalykus, vidinius žmogaus išgyvenimus.

„Man svarbu Dostojevskis ir kiek jis šiandien reikalingas. Kai kurie tekstai brangūs, yra vienas sakinys, kad žmonės gali būti laimingi, dar nepraradę galimybės gyventi žemėje. Gal čia krikščioniška, kad pagyvensiu dabar pakentėsiu, po to numirsiu ir pailsėsiu. Ilsėtis nereikia laukt, kol numirsi, man tas brangu, būtent čia šitoj žemėj mums reikia dabar kažką su savimi daryti ir su artimu“, – pasakoja aktorius Povilas Budrys.

„Jei sąžiningai, tai galvojau niekada nedarysiu monospektaklių, bet gyvenimas privertė. Kartais reikia patirti stresą, išsakyti per metus prisikaupusius dalykus. O Dostojevskis ir gilus, ir talpus. Jis tarsi šauksmas atsimušė į mane ir aš kaip aidas atkartojau. Vienam nelengva, niekam nelinkėčiau. Būtina bendrauti, rodžiau kolegoms, žiūrėjo Nekrošius. Jis man pasakė, kad reikėtų vystyt pirmą variantą, vystau dabar, nėra gerai vienam, nes užplūsta mintys, kurių negali pasitikrinti, nes ginčuose tiesa“, – pasakoja aktorius.

Spektakliui muziką kūrė Giedrius Puskunigis.