Kultūra

2016.03.09 21:22

Kaune – tapytojos A. Tornau paroda „Nykstantys vaizdiniai II“

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.09 21:22

Tapytoja Arūnė Tornau pernai surengtą parodą „Nykstantys vaizdiniai II“ pildo naujais darbais. Gamtos ir žmogaus gyvenimo ciklus siejanti menininkė sako, kiekvienas iš jų – savaip gražus.

Vilniuje gimusios ir gyvenančios tapytojos, pedagogės Arūnės Tornau darbuose nėra miesto. Kaip, beje, ir žmogaus – menininkę įkvepia gamtos jėga. Gamta jai padeda pamatyti spalvas ir jos įkvėptos dvasios būsenos atsiranda paveiksluose.

Parodoje „Meno parko“ galerijoje – šešiais naujais darbais papildyta pernai Vilniuje surengta paroda „Nykstantys vaizdiniai II“. Joje vyravo pilki atspalviai – nykstantys, dūlėjantys paviršiai. Naujuose tapytojos darbuose daugiau tamsių spalvų. Juodą pigmentą ji pasirinko mirusios gamtos temai ir norėdama parodyti daugiau planų pačiame paveiksle.

„Gamta, kuri yra šalia mūsų, bet ji nuolat papildoma ne gamtai priklausančiais daiktais – šiukšlėmis ir atliekomis. Gamta keičiasi, dūlėja ir sensta. Šie daiktai, svetimkūniai taip pat tampa gamtos dalimi, gamta suvalgo, kas jos paviršiuje atsiranda“, – aiškina tapytoja.

Paveiksluose susisieja pačios autorės gyvenimo ir gamtos ciklai – visi jie menininkei savaip gražūs. Tapytoja svarsto, kad galbūt tai, ką gamta daro aplink mus, yra mūsų gyvenimo atspindys. A. Tornau svarbu parodyti spengiančią tylą ir niekam nepriklausančią žemę.

„Net pasimeti, kaip iš savo jaukaus būsto atsiduri gamtoje, tokia didelė, viską apimanti ir mus labai veikianti savo didingumu. Daug kyla minčių, kai esi pasimetęs vienas rudeniniame miške, arba man labai patinka tik ką iškritęs sniegas, pėdsakai sniege“, – sako menininkė.

A. Tornau pripažįsta, kad kurti didelio formato darbus nelengva, tačiau tik juose gali išgryninti idėją. Paroda „Nykstantys vaizdiniai II“ „Meno parko“ galerijoje Kaune vyks iki balandžio 2 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.