Naujienų srautas

Kultūra2016.03.09 19:56

Dokumentinio kino festivalyje Čekijoje – pabėgėlių išgyvenimai

Čekijos sostinėje Prahoje prasidėjo vienas didžiausių pasaulyje žmogaus teisių dokumentinio kino festivalis „Vienas pasaulis“. Šiemet pagrindinis dėmesys skiriamas migrantų krizei.

„Ieškau namų“ – tokia tema šįkart pasitiko kasmetis Čekijos kino festivalis „Vienas pasaulis“. Jau 18 metus organizuojamame renginyje pristatomi 123 dokumentiniai filmai. 13 iš jų – pagrindine, migracijos, tema: apie migrantų išvykimą, kelionėje patiriamus iššūkius, atvykimą į naujas vietas.

Festivalį pradėjo belgų režisieriaus filmas „Joks žmogus nėra sala“. Jis pasakoja dviejų berniukų iš Afrikos istoriją – jie atvyko į Lampedūzos salą ir buvo įvaikinti vietinių.

„Filmu norėjau parodyti, kad viskas prasideda nuo bendravimo. Stengėmės kalbėtis ne apie skirtumus (nes kultūros, religijos, etninių skirtumų yra bet kokiu atveju), bet apie tai, kas mums bendra kaip žmonėms. Bendrumo tarp mūsų yra daugiau, negu manome“, – pasakojo filmo režisierius Timas De Keersmaeckeris.

Vis dėlto paklaustas apie dabartinę migrantų krizę režisierius nebuvo optimistiškas ir pabrėžė solidarumo tarp Europos Sąjungos šalių trūkumą. Pasak jo, dabar vykdoma atsiribojimo politika, kai statomos sienos, barikados, nėra sprendimas.

„Kartais jų atvyksta daug, o kartais – tik grupelės, bet jie vis tiek atvyksta. Taigi manau, kad mes turime pradėti galvoti, kaip suvaldyti šią situaciją, kaip elgtis su migrantais, kaip juos integruoti, užuot kalbėjus apie atstūmimo politiką, tvoras, nes tai nėra išeitis“, – pasakojo režisierius.

„Norėjome pristatyti filmus ir pasiūlyti temų diskusijai, pažvelgiant į migraciją iš įvairių pusių“, – aiškino festivalio atstovė ryšiams su visuomene Bohdana Rambouskova.

Festivalio programoje daug dėmesio skiriama ir įvykiams Ukrainoje. Kino filmai parodys abi konflikto puses karių, civilių ir išgyvenusiųjų akimis.

„Vienas pasaulis“ Prahoje truks 10 dienų. Vėliau jis persikels į daugiau nei trisdešimt skirtingų Čekijos vietų, dar vėliau – ir į Briuselį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi