Kultūra

2016.03.09 11:56

Eksponuojami vienos iš pirmųjų Vilniaus modelių namų dizainerių darbai

Loreta Mačiulienė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.03.09 11:56

Kaune, Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje atidaryta teatro ir kino dailininkės Gražinos Konstancijos Remeikaitės paroda „Kostiumai“. Joje galima susipažinti su beveik keturis dešimtmečius apimančia dailininkės kūryba.

Kostiumai daugiau nei dvidešimčiai kino filmų ir trisdešimt šešiems teatro pastatymams – tokia turtinga teatro ir kino dailininkės G. K. Reimekaitės biografija. Dailininkės kūryba 2011 metais įvertinta vyriausybės Kultūros ir meno premija.  

 „2014 metais turėjom galimybę įsigyti dailininkės kostiumų eskizų ir, kadangi dar dalį dailininkė padovanojo, mes nusprendėm jai surengti parodą. Ši paroda keliauja – jau buvo Kėdainiuose, Vilniuje, Panevėžyje, šiuo metu ji yra Kaune ir tikimės ją nuvežti dar į kitus miestus“, – sako parodos kuratorė Vykintė Stundytė.

 „Čia yra gražiausia ekspozicija, kokia buvo padaryta, aš esu labai patenkinta, labai tinkamos erdvės ir aš tiesiog esu nustebinta, kad tiek daug gražių darbų padariau. Tikrai“, – teigia pati autorė.

Parodos kuratorė sako, kad menininkė naudojo įvairias technikas ir medžiagas – vieni eskizai yra piešti paprastais, kiti – spalvotais pieštukais, guašu ar tempera. Pati kūrėja prisimena, kad, sugalvojus eskizą, jai prireikdavo vos keliolikos minučių, kad mintyse gimęs vaizdas gultų ant lapo.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt