Kultūra

2016.03.09 17:35

Apdovanoti geriausi Lietuvos mokytojai

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.09 17:35

Penkiems geriausiems Lietuvos mokytojams trečiadienį vyriausybėje įteiktos Metų mokytojo premijos.

 „Dėkoju jums už didelius darbus, už jaunųjų talentų atradimą ir ugdymą. Jūsų kūrybinės iniciatyvos, naujas požiūris, energija bei darbštumas gena pirmyn visą Lietuvos švietimo sistemos reformą. Esu tikras, kad Jūsų pavyzdžiu seka pradedantieji kolegos, o į šalies mokyklas vis plūsteli naujos idėjos, gimsta originalios edukacinės mintys“, – apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo premjeras A. Butkevičius. 

Vyriausybės vadovas premijos laureatams palinkėjo nesenkančio kūrybinio polėkio, prasmingos lyderystės ir daug žinių ištroškusių mokinių.

Metų mokytojo premija skiriama už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškų ir pilietinių vertybių ugdymą. Premiją kasmet skiria švietimo ir mokslo ministras. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija.

Garbingos 2015 Metų mokytojo premijos įteiktos Kauno Kazio Griniaus progimnazijos istorijos mokytojai ekspertei Linai Kostiukovienei, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos chemijos mokytojai ekspertei Birutei Maciulevičienei, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos Dainavimo skyriaus vedėjai, dainavimo mokytojai ekspertei Vitai Pimpienei, Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytojai ekspertei Stasei Riškienei ir Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojui Donatui Vasiliauskui.

Metų mokytojo premijų įteikimas – svarbi mokslo ir švietimo šventė, kurios metu jau nuo 1998 metų skiriamos premijos už pedagogų nuopelnus praktinėje veikloje, jų mokinių pasiekimus, indėlį į švietimo reformos įgyvendinimą, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt