Kultūra

2016.03.08 23:43

Tapytojo A. Zakarausko darbuose – žmogus ir jo atsiminimai

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.08 23:43

Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje – jauno, tačiau jau pelniusio pripažinimą tapytojo Andriaus Zakarausko kūrybos paroda. Menininkas parodai pateikė naujausių darbų ciklą, kuriame piešia žmogų ir jo atsiminimus.

Kuriant atsiminimų ciklą tapytojas A. Zakarauskas pirmiausia sako ieškojęs, kaip padaryti, kad dažai drobėje skristų kaip atsiminimai. Drobę tepė akrilu, vėliau jį blukino ir tapė aliejiniais dažais. Personažai ir dažai, pasak tapytojo, susimaišė su prisiminimais ir taip atsirado ciklas. Savitą braižą turintis dailininkas šįkart daug dėmesio skiria žmogaus figūrai.

„Šiuo atveju daugiau yra kūniškų spalvų, išeinančių iš kūno spalvos, iš veido“, – aiškina tapytojas.

Mieste gyvenantis A. Zakarauskas darbuose vengia gamtos motyvų, tačiau šioje parodoje atsiranda gėlė – pelargonija.

„Tapytojui svarbu natūra, gamta, ar ne? Gėlė tampa ironišku gamtos, kuri labai svarbi tapytojui, simboliu“, – sako tapytojas.

Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje, atidarytoje parodoje A. Zakarauskas lankytojams siūlo žaidimą – neaiškiose figūrose apgyvendinti savus atsiminimus. Esą kiekvienas žmogus kai ką prisimena aiškiai, kiti vaizdiniai – nublukę, išlikę tik kontūrai.

33 m. A. Zakarauskas mokėsi Ispanijoje, yra Dailės akademijos tapybos magistras. Jis yra laimėjęs jaunojo tapytojo prizą, apdovanotas Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.